karta dużej rodziny

Karta dużej rodziny – przywileje dla dużych rodzin

Duże rodziny, czyli takie które mają na swoim utrzymaniu trójkę lub więcej dzieci są obecnie rzadkością. Najczęściej w rodzinie pojawia się tylko jedno dziecko, rzadziej dwoje. Jest to jednym z tych powodów dla których zniżki dostają przede wszystkim rodziny wielodzietne. Ma do zachęcić młodych ludzi do posiadania licznego potomstwa.

Karta dużej rodziny to spore korzyści

karta dużej rodzinyNa razie nie widać jeszcze efektu też prorodzinnej polityki, ale już widać ulgi dla rodziny wielodzietnej, które zostały wprowadzane. Co możemy zrobić? Możemy starać się o dopłatę do czynszu, jeśli z nim nie zalegamy, dostajemy dodatek na trzecie i kolejne dziecko, który jest bardzo skromny, ale każdy grosz się liczy w domowym budżecie, a politycy zapewniają, że dodatki te będą stale wzrastać. Przy rozliczeniu podatków możemy ,,odjąć” sobie ulgę na dziecko. W wielu miastach rodziny wielodzietne mogą skorzystać w ulg, przy zakupie biletów komunikacji miejskiej, w niektórych mogą mieć nawet darmowe przejazdy! Dzieci z rodzin wielodzietny mają okazję korzystać z bezpłatnych warsztatów zorganizowanych przez gminne i miejskie ośrodki kultury. Niedawno też w wielu miastach wprowadzona została też karta dużej rodziny zniżki. Dzięki niej rodziny wielodzietne mogą nie tylko korzystać ze wspomnianych zniżek, ale też otrzymuję wiele nowych. Mogą taniej skorzystać z oferty kulturalnej miasta, zrobić zakupy w różnych sklepach, od spożywczych po budowlane, taniej wyjdą im rachunki za energię elektryczną, tankowanie samochodu, czy dostaną lepszą ofertę w banku.

Karta dużej rodziny jest jakby zbiorek przywilejów dla takich rodzin, dzięki czemu łatwiej jest im z nich korzystać. Na pewno jest to bardzo dobra inicjatywa i rodziny wielodzietne docenią starania państwa w poprawieniu ich jakości i komfortu życiowego. Oferta zniżek na produkty i usługi na pewno będzie rosnąć.