Karma bezzbożowa dla kota

Koty towarzyszą nam w domach od dziesiątków lat. To wyjątkowo łagodne i charakterne zwierzęta. Pomimo, że chodzą własnymi ścieżkami, to zawsze wracają do miejsca, gdzie regularnie dostają pożywienie i ciepły dach nad głową.

Jaką karmą żywić kota?

karmy bezzbożowe dla kotówKażdy, kto choć raz miał styczność z kotem, wie, że to wyjątkowe pieszczochy i łakomczuchy. Gdyby nie kontrola opiekunów, to mógłby jeść przez cały dzień, szczególnie jeżeli chodzi o kastrowane kocur, sterylizowane kotki. Dla kotów dostępne są suche i mokre karmy. Mokre, to przede wszystkim mięsne kawałki w sosie, lub w galaretce, pakowane w puszkach, albo w saszetkach. Większość kotów lubi takie pożywienie i nie trzeba ich do niego zachęcać. Drugim rodzajem są suche karmy bezzbożowe dla kotów. Jak sama nazwa mówi, nie posiadają w swoim składzie produktów zbożowych takich jak kasze, ryże, czy pszenicę w formie mąki. Ponadto są wolne od glutenu, cukru i soli. Kawałki mięsne znajdujące się w karmie są poddane procesowi suszenia, przez co nie tracą swoich wartości odżywczych. Karmy bezzbożowe posiadają aż pięćdziesiąt procent mięsnych składników, dwadzieścia procent białka, a pozostałe trzydzieści procent stanowią warzywa i dodatki witaminowe. W karmie bezzbożowej źródłem węglowodanów są słodkie ziemniaki, czyli bataty, bo są źródłem łatwo przyswajalnych składników i nie powodują nagłego wzrostu poziomu cukru we krwi. Karma jest wzbogacona o witaminy z grupy B,  witaminę A i E, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego. 

Kota najlepiej żywić specjalną karmą dopasowaną do jego wymagań. Suchą karmę dobrze jest kotu mieszać z mięsnymi kawałkami, a między posiłkami można podawać mu przekąski przeznaczone dla kotów, które dbają o ich zęby, albo układ trawienny.