Ława rozkładana, stół rozkładany

Jakie zalety mają stoły?

Stół od dawien dawna był nieodłącznym elementem salonu. To przy nim zbierała się rodzina przy obiedzie, to na nim stoją potrawy na wigilie Bożego Narodzenia, to przy nim przyjmujemy gości. Jednak stoły nie tylko wykorzystywane są w mieszkaniach.

Stoły – jakie zalety posiadają?

Ława rozkładana, stół rozkładanyRównież w salach konferencyjnych chociażby po to by postawić sobie kawę czy ciastka. Nie są to ławy rozkładane tak jak w mieszkaniu, ale są też duże. Stoły rozkładane nowoczesne są przydatne gdy mamy dużą rodzinę. Przy nich jak wspomniałem można jeść obiad czy po prostu zaserwować kawę lub ciasto. Stół stanowi swoistą wizytówkę. Kwestia tego jaki wybierzemy należy do nas. Trzeba pamiętać, aby stół był jak najbardziej praktyczny i funkcjonalny. Do tego najlepiej nadają się ławostoły. Taki stół ma możliwość zwiększenia powierzchni blatu co pozwala nam postawić więcej potraw. Jeśli w naszym mieszkaniu mieszkają dzieci to dobrze by było aby stół nie miał ostrych kantów. Co do rodzaju stołu nie bardzo praktyczny jest stół szklany. Jest mało odporny na zarysowania i uszkodzenia takie jak odbicia . Takie wady ciężko ukryć, a renowacja jest prawie nie do wykonania. W tym wypadku lepsze są stoły drewniane chociaż i one mają swoje wady. Niestety są zazwyczaj ciężkie, a co za tym idzie trudne w przestawianiu. Przy wystroju nowoczesnym bardziej eleganckie są stoły szklane lecz żeby utrzymać je w czystości trzeba się nagimnastykować. Na stołach tych bowiem pozostają ślady palców jak również kurz jest bardzo widoczny. Stoły szklane są mniejszych rozmiarów więc gdy nie mamy miejsca na duży stół to będzie odpowiedniejszy.

Obecnie mamy stoły mieszane czyli połączenie metalu i drewna, szkła i drewna, a nawet skóry i drewna. Takie stoły można dopasować do każdego wnętrza. Stoły mają wiele zalet i wad z których głównymi są wygoda a wadą jest to, że zajmują wiele miejsca