Jakie krzesło będzie dla nas najlepsze?

 

Każdy wie, że nic bardziej nie zmniejsza komfortu pracy niż źle dobrane krzesło. Nie tylko przyczynia się do szybszego zmęczenia, ale również sprawia, że coraz więcej osób, które prowadzą siedzący tryb życia, narzeka na bóle kręgosłupa oraz poważna wady postawy. Poniżej przedstawiamy Państwu zasady doboru krzesła.

Jakie krzesło wybrać?

krzesła workerWybór krzesła może przyprawić nas o niemały zawrót głowy, szczególnie jeśli potrzebujemy krzesła specjalistycznego, czyli tzw. worker. Aby uniknąć przykrych konsekwencji złej postawy siedzącej wywołanym niewłaściwie dobranym siedziskiem, należy właśnie szukać krzesła worker, które charakteryzują się zupełnie innymi parametrami niż te, które znamy z domu lub uczeni. Przede wszystkim, tego typu krzesła charakteryzują się stabilniejszymi niż w przypadku podstawowych wersji podnóżkami, które pozwalają na zachowanie stabilnej postawy. Dodatkowo w krzesłach specjalistycznych znajdziemy zupełnie inne wypełnienie, gdyż jest ono piankowe. Jednak to nie jest zwykła pianka, a specjalny proszek, który dostosowuje się do ciężaru naszego ciała i zapewnia lepszy komfort użytkowania. Pewnie zastanawiacie się dla kogo są takie krzesła. Przede wszystkim dla lekarzy stomatologów, którzy z racji wykonywanych zabiegów, muszą wygodnie siedzieć oraz mieć dużo lepszą stabilność niż w przypadku pracowników biurowych. Kolejnym, równie ważnym, aspektem doboru siedziska jest nasz wzrost. Zupełnie inne krzesło będzie przeznaczone dla osoby liczącej 153 cm niż dla tej, która ma 180 cm, co – swoją drogą – jest bardzo logiczne.

Jeśli Twój zawód wymaga od Ciebie wielu godzin spędzonych w pozycji siedzącej, warto zastanowić się nad zakupem krzesła specjalistycznego, które w trakcie Twojej pracy zadba o Twoją postawę i zdrowie. Ten jednorazowy wydatek może uchronić nas od poważnych problemów w przyszłości.