czajnik ze stali nierdzewnej

Jaki czajnik kupić?

Czajnik jest to produkt niezbędny w każdej kuchni, służy on do gotowania wody np. na kawę lub herbatę. W dawniejszych czasach wodę gotowano w garnkach, jednak czajniki są wygodniejszym rozwiązaniem. Mają specjalną rurkę do nalewania oraz wylewania wody, uchwyt, a w niektórych nawet spotkamy się z pokrywką. Są dwa rodzaje czajników: na prąd oraz przeznaczone na kuchenkę gazową. Wiele sklepów ma nam do zaaferowania czajniki z różnego tworzywa jednak w sklepach budowlanych i nie tylko otrzymamy np. suszarki do bielizny, drabiny aluminiowe, rusztowania aluminiowe itd.

Na co zwrócić uwagę przy kupując czajnik ze stali nierdzewnej?

*Pojemność czajnika- jest to jedna z najważniejszych rzeczy, kiedy decydujemy się na kupno czajnika. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Producenci mają nam do zaoferowania czajniki od 0,4l do nawet 3 litrów. Dobranie odpowiedniej wielkości czajnika wiążę się również z oszczędnym gotowaniem wody.
*Tworzywo- to z jakiego tworzywa jest wykonany czajnik wpływa na sposób gotowania wody. Na rynku możemy spotkać czajnik ze stali nierdzewnej lub z tworzywa sztucznego inaczej nazywane elektryczne. Możemy również zakupić czajniki ceramiczne lub szklane.czajnik ze stali nierdzewnej
*Grzałka- w grzałkę są wyposażone tylko czajniki elektryczne, ale nie zawsze. Grzałka spiralna zapewnia nam mniejszy hałas, gdy woda w czajniku się gotuje, jednak sprzyja osadzaniu się kamienia na dnie. Grzałka płytowa, ta natomiast jest niewidoczna dzięki czemu kamień się nie osadza na dnie, jednak emituje większy hałas. Rodzaj grzałki wpływa na moc czajnika, ta natomiast decyduję o długości gotowania się wody.

Jaki czajnik do płyt indukcyjnych?
Należy pamiętać, że do płyt indukcyjnych wybiera się czajniki, których dno przyciąga magnes np. stal lub żelazo. Większość naczyń przeznaczonych do stosowania na kuchenkach indukcyjnych są oznaczone przez producenta znaczkiem, jest to zwój i oznacza, ze możemy go stosować na płytach indukcyjnych. Pewne jest, że nie możemy używać czajników szklanych, aluminiowych itd. oraz o wypukły dnie lub nóżkach.