przenośna kasa fiskalna

Jaką kasę fiskalną wybrać do biura rachunkowego?

Ewidencja sprzedaży na urządzeniach fiskalnych obowiązuje już nie tylko w sklepach i wszelkiego typu placówkach handlowych, ale także w wielu firmach usługowych z różnych branż. Jedną z nich są biura rachunkowe. Kasy fiskalne u doradców podatkowych pojawiły się od 1.01.2015 roku.

Biuro rachunkowe również potrzebuje kasy fiskalnej!

Mała kasa fiskalnaRozporządzenie Ministerstwa Finansów zlikwidowało limity na roczne obroty, których przekroczenie nakładało na księgowych oraz prawników konieczność wydawania paragonów. Obecnie kasy fiskalne obowiązują wszystkie biura rachunkowe, które świadczą usługi na rzecz osób indywidualnych lub rolników ryczałtowych. Co ważne nowe przepisy dokładnie precyzują, że konieczność wydania paragonu obowiązuje zarówno wtedy, gdy klient płaci za usługę gotówką, jak i przelewem (przed 2015 roku transakcje bezgotówkowe pozwalały doradcom podatkowym unikać konieczności wydawania paragonów fiskalnych). Wiele biur rachunkowych staje więc przed koniecznością zakupu kasy fiskalnej. Jaki model warto jednak wybrać spośród urządzeń dostępnych na rynku? Otóż tradycyjne kasy fiskalne wrocław dedykowane są dużym sklepom. U doradcy podatkowego tego rodzaju urządzenia oraz czytniki kodów kreskowych zupełnie się nie sprawdzą. Biura rachunkowe nie potrzebują bowiem tak dużej bazy, jak sklepy spożywcze czy markety. Najlepiej wybrać niewielką kasę lub drukarkę fiskalną. Ważne jest, aby urządzenie było poręczne i łatwe w obsłudze. Biuro rachunkowe we Wrocławiu raczej nie będzie bowiem codziennie korzystać z kasy fiskalnej. Ważne jest więc, aby urządzenie było intuicyjne w obsłudze i nie wymagało kończenia specjalnych kursów z obsługi kas fiskalnych. Kasy fiskalne niektórym biurom rachunkowym będą potrzebne jedynie w okresie sporządzania rocznych rozliczeń podatkowych. Z firmami i spółkami, księgowi mogą bowiem rozliczać się na podstawie faktur VAT.

Producenci proponują kasy fiskalne specjalnie dla doradców podatkowych czy prawników. Są to urządzenia, które mają mniej funkcji i okrojoną bazę. Warto poszukać tego rodzaju oferty i zrezygnować z tradycyjnych modeli dedykowanych sklepom. Biuro rachunkowe może również zakupić terminale płatnicze. W ten sposób klienci będą mogli płacić za usługi kartą. Taka inwestycja opłacalna jest jednak dla firm, które rzeczywiście obsługują bardzo dużo osób fizycznych. Przy kilkunastu transakcjach w roku, zakup będzie bowiem nieekonomiczny.