płytki drukowane

Jak się zmieniły się płytki drukowane?

Dzisiaj kupno elektroniki, jakiejkolwiek nie jest dużym wydatkiem. Tak jak dawniej na telewizor było trzeba zbierać długi czas, to dzisiaj jesteśmy w stanie kupić telewizor za pół wypłaty i to całkiem nie najgorszy.

Współczesne płytki drukowane

płytki drukowaneCo więcej, dzisiaj w telewizorach nie mamy kineskopów, które powodowały, że telewizor był tak samo szeroki jak segment na którym stał, dzisiaj mamy już technologię lcd, led, lub technologę plazmową. Oczywiście, obwody drukowane również się zmieniły i to nie do poznania. Przeglądając płytkę ze starego radzieckiego telewizora widzieliśmy elementy przewlekane, wielkie, bardzo wielkie w porównaniu do dzisiejszych elementów. Oczywiście, to również ma wpływ na to, że dzisiejsze płytki drukowane mogą być dużo mniejsze, a ludzie odpowiedzialni za projektowanie elektroniki mają dużo większe pole do popisu. Dzięki temu dzisiaj mamy standary MPEG, które jesteśmy w stanie zobaczyć. Przypomnijmy sobie telewizję i obraz w telewizji z końcówki lat 90. Obraz miał pełno szumów a telewizor miał kolory, które dzisiaj by zwyczajnie nie przeszły. Na szczęście właśnie to jest rozwój. Dzisiejsze elementy, płytki itd. mają dużo większą moc obliczeniową, więc są w stanie dekodować obraz cyfrowy, który jest o kilometry przed jego analogową wersją. Co więcej, dawniejsze telewizory były oparte o lamy, co powodowało również różne zniekształcenia sygnału, które są pożądane ale w muzyce a nie w telewizji.

Dlatego dzisiejsze telewizory oparte są o całkiem inne technologie. Dzisiejsze zasilanie telewizora mieście się na płytce drukowanej. Która jest sprzedawana jako moduł. Dlatego też jest niemal nie do naprawienia w domowych warunkach.