ogrodzenia panelowe

Jak odgrodzić się od sąsiada

Kiedy mieszka się w takim gęsto zaludnionym mieście, w dodatku lezącym obok całego kompleksu miast na Śląsku, takim jakim są Gliwice to wiadomo, że trzeba się jakoś odgrodzić od sąsiada.

Ogrodzenia panelowe wyznaczą granice działki, ale nie zasłonią jej całkowicie

ogrodzenia paneloweDziałka nie może sobie ot tak stać bez żadnego ogrodzenia. Przecież ludzie parkowaliby na moim trawniku, chodzili przez moje podwórko skrótem do sklepu, bo sa zbyt leniwi, żeby przejść dwa metry dalej, a ich psy załatwiały by swoje potrzeby na moim trawniku. Montaż ogrodzeń jest więc koniecznością, inaczej się nie da. Nigdy nie byłam zwolenniczką sadzenia tui przy płocie. Żaden ze mnie ogrodnik, a ciężko wyczuć jak daleko trzeba te tuje posadzić, żeby potem nie nachodziły jedna na drugą i nie brązowiały przez to od środka, ale jednak, żeby stworzyły ładny żywopłot, który będzie zasłaniał moją działkę od drogi. Wielu sąsiad kupowało ogrodzenia panelowe i potem sadziło tuje, ale mi się to nie podobało. Wszystkie działki wyglądało przez to tak samo. Długo szukałam jakiegoś rozwiązania. Maty słomiane prześwitywały, ogrodzenie betonowe wygląda jakbym mieszkała w bunkrze, a ogrodzenie drewniane jest mało praktyczne i trzeba je co sezon konserwować, żeby nie zaczęło butwieć. Aż u nagle przejeżdżając przez inną miejscowość zobaczyłam metalowy płot wypełniany kamieniami. Od razu mi się takie rozwiązanie spodobało. Nie wiedziałam jak się nazywa, ale wkrótce dotarłam do tego, ze to ogrodzenie gabionowe. Pozostało mi teraz znaleźć firmę, która będzie mi potrafiła taki ogrodzenie zamontować. Nie jest to zbyt popularne rozwiązanie, więc bałam się, że w okolicy nie będzie żadnego takiego przedsiębiorstwa. Na szczęście okazało się, że gabiony wykonuje także lokalna firma. Przyjechała na moją działkę, wszystko wymierzyła i już dwa dni potem przyjechali, żeby zamontować moje gabiony.

Teraz mam ogrodzenie jakiego nie ma nikt inny w okolicy, wszystko jest zasłonięte, ale ładne. Mam nadzieję, że nie zapoczątkuję nowej mody na ogrodzenia gabionowe i teraz wszyscy w Gliwicach będą sobie chcieli takie samo zainstalować u siebie.