Jak malować duże powierzchnie?

Malowanie dużych powierzchni w tradycyjny sposób, to znaczy przy użyciu pędzla i wałka zajmuje dużo czasu, dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z nowoczesnych rozwiązań w tej dziedzinie, które pozwalają zaoszczędzić czas oraz wbrew pozorom również pieniądze.

Sposoby malowania dużych powierzchni

malowanie wielkopowierzchnioweKiedy mamy do pomalowania powierzchni dużych rozmiarów, na przykład hale magazynowe czy elewacje kilkupiętrowych budynków, wówczas tradycyjne pokrywanie farbą za pomocą pędzla czy wałka wydaje się Syzyfową pracą. Zajęłoby to bardzo dużo czasu i energii osób, którym przydzielone zostałoby to zadanie. Okazuje się jednak, że malowanie wielkopowierzchniowe nie musi zajmować kilku dni czy nawet tygodni. Rozwiązaniem jest użycie specjalnego pistoletu do farby oraz odpowiedniego produktu, którym znacznie szybciej i skuteczniej pokryjemy daną powierzchnię. Taki sposób eliminuje również ryzyko wystąpienia nieestetycznych zacieków i smug, które po użyciu pędzla występują niemal zawsze. Jedynym minusem tej metody jest konieczność posiadania koniecznego sprzętu, jeśli chcemy podjąć się zadania samodzielnie, ale możemy też skorzystać z usług firmy, oferującej tego typu prace. Choć takie malowanie może nam się wydawać bardziej kosztowne ze względu na konieczność zakupu specjalnych farb, to jednak należy wziąć pod uwagę fakt, że podczas użycia agregatu zużywane jest o 30% produktu mniej niż w przypadka pędzla czy wałka, a to sprawia, że ceny te się wyrównują.

Pokrywanie dużych powierzchni farbą bywa kłopotliwe, bowiem użycie do tego celu tradycyjnego pędzla czy wałka sprawia, że prace trwają bardzo długo. Z kolei przy użyciu specjalnego agregatu, który pod ciśnieniem wyrzuca farbę, możemy wykonać zadanie nie tylko szybciej, ale też dokładniej i estetyczniej.