Brama garażowa

Jak dobrać kolor bramy garażowej do otoczenia domu?

Jeszcze kilka lat temu większość z nas była posiadaczami ciemno-brązowych bram garażowych. Dziś przykładamy zdecydowanie więcej uwagi do dopasowania domu do otoczenia, w tym wypadku bramy garażowe, także powinny odpowiednio wyglądać.

Jaki kolor bramy wybrać?

Brama garażowaDecydując się na materiały budowlane podświadomie nadajemy budynkowi indywidualny charakter, zgodny z naszymi preferencjami. Ponieważ coraz więcej osób stawia na bardzo nowoczesne i oryginalne rozwiązania, producenci starają się wychodzić naprzeciw tym oczekiwaniom i proponują coraz więcej możliwości i nowych rozwiązań. Obecnie możemy wybierać spośród 16 standardowych kolorów, zaczynając od różnych odcieni brązów, zieleni, po beże, szarości i biel. Dla osób, które kochają żywe, soczyste kolory dostępna jest cała paleta RAL oraz NCS. Możliwość kolorystyczne są niemalże nieograniczone, przy czym podczas ich wyboru warto kierować się kilkoma istotnymi zasadami. W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na kolor ścian naszego domu oraz elewację. W zależności od tego, czy chcemy stworzyć spójną całość, czy brama ma być elementem dominującym, będziemy wybierać spośród kolorów pokrewnych lub kontrastowych. Aranżacja naszego domu w Bielsku wcale nie musi być nudna i wtłoczona w utarte schematy. Bez względu na to, czy decydujemy się na bramy segmentowe, uchylne, nie zawsze musi być elementem spójnym z obramowaniem okien, elewacją czy kolorem domu.

Najwięcej problemów stwarza nam dopasowanie do siebie wszystkich części, tak, aby mogły tworzyć spójną całość. Najlepiej rodzaj bramy segmentowo-przemysłowe czy segmentowe dobierać uwzględniając barwę dachu.