szkółka krzewów ozdobnych

Jak dbać o rośliny w szkółce krzewów?

Dbanie o rośliny to nie tylko zajęcie dla nas, właścicieli działek, ale również dla osób zajmujących się uprawianiem roślin. W końcu nie mogą oni dostarczyć zniszczonych i uschniętych roślin do klientów, bo nikt by takich nie kupił.

Szkółka krzewów ozdobnych – na co zwrócić uwagę?

szkółka krzewów ozdobnychJak zatem powinni tacy sprzedawcy i hodowcy zajmować się swoimi roślinami? Duży teren na pewno jest trudniejszy do ogarnięcia, niż nasz mały ogródek. Wtedy z pewnością dobre okażą się systemy podlewania. Nikt przecież nie będzie biegał z konewką po całej uprawie, czy stał z wężem ogrodowym i cały czas się przesuwał. Najlepsze będą tutaj na stałe zamontowane podlewaczki działające rano i wieczorem, kiedy to podlewanie jest najbardziej efektywne, bo słońce nie spali wtedy roślin. Takie systemy są na pewno korzystne jeśli chodzi o takie miejsca jak szkółka drzew i krzewów. Wtedy są one równomiernie podlewane, bo większość roślin ma podobne wymagania. Podobnie sprawa wygląda jeśli chodzi o miejsce jak szkółka krzewów ozdobnych. Tam również jest wiele krzewów podobnych do siebie. Do tego też taka szkółka musi bardzo uważać na szkodniki i sprawdzać drzewka owocowe. Zazwyczaj rośliny z tego samego gatunku są sadzone koło siebie, więc nie trudno jest o przeniesienie się z jednego krzaczka na drugi różnych szkodników. Stary mogą być wtedy ogromne. Lepiej ma sklep ogrodniczy, który często ma tylko po kilka egzemplarzy danej rośliny, więc co najwyżej tylko kilka sztuk ucierpi, zanim zdąż zareagować.

Centrum ogrodnicze jest za to trudniejsze w podlewaniu i musimy robić to ręcznie. Inaczej podlane będą nie tylko rośliny, ale także stoły, szklarnie, budynek czy kasa. To nie byłoby dobre.