rękawice bramkarskie

Jak dbać o rękawice bramkarskie? – porady ze sklepu bramkarskiego

Każdy z nas w dzieciństwie chciał dostać piłkarzem, jednak nie wiele osób posiadało wybitne umiejętności, jeśli chodzi o pozycję bramkarza w piłce nożnej. Bramkarz to członek zespołu, którego zadaniem jest głównie uniemożliwienie zdobycia bramki zawodnikom drużyny przeciwnej. Występuje w stroju, który odróżnia go pozostałych zawodników i sędziego. W piłce nożnej jest to jedyna osoba, która może łapać piłkę w ręce w obrębie swojego pola karnego.

Sklep z rękawicami bramkarskimi radzi:

 

rękawice bramkarskieCharakterystycznym wyposażeniem bramkarza są rękawice bramkarskie, które mają za zadanie poprawić chwyt i zwiększyć przyczepność pomiędzy dłonią a piłką, aby nie wypadła bramkarzowi z rąk w czasie interwencji. Każdy sklep z rękawicami bramkarskimi oferuje ogromną gamę „łapek” i to głównie od naszego budżetu zależy na jakie się zdecydujemy, bowiem ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, a należy pamiętać, że jest to zakup maksymalnie na sezon – rzadko kiedy wytrzymują dłużej.
Jeśli już zdecydujemy się na takie z wyższej półki, na przykład rękawice bramkarskie Giga Grip, to trzeba zwrócić szczególną uwagę przede wszystkim na wybranie odpowiedniego rozmiaru – nie mogą być ani za małe, ani za duże. Drugą ważną kwestią jest dobór pianki do warunków. Najważniejsze jest aby odpowiadała rodzajowi nawierzchni na jakiej się gra – naturalnej czy sztucznej nawierzchni, hali czy asfalcie oraz to czy jest do stosowania ogólnego, na suche czy mokre warunki. Profesjonalne pianki na boiska trawiaste w suchych warunkach powinny być delikatnie wilgotne, aby wydobyć z nich maksimum możliwości. Dla odmiany rękawice bramkarskie oznaczone jako Wet nadają się tylko i wyłącznie do gry w deszczu i dodatkowo należy je namoczyć przed meczem, ale również w przerwie jeśli tego wymagają.

Aby uniknąć wielu kłopotów z rękawicami, a w szczególności z nadmiernym zużywaniem się warto pomyśleć o tym, żeby następnym razem odwiedzając sklep bramkarski zakupić tanie rękawice bramkarskie stosowane tylko na treningach, a droższy sprzęt meczowy zostawić tylko na mecze. Bramkarz musi mieć pewność, że sprzęt nie zawiedzie w sytuacji jeden na jeden z przeciwnikiem, dlatego dobór jak i konserwacja mogą okazać się kluczowe w osiągnięciu sukcesu.