Frezowanie pni

Inwestycja a drzewa

Jedną z największych zmor każdego inwestora poza urzędami i uzyskiwaniem dziesiątków pozwoleń które są im trudniejsze i cięższe im bardziej skomplikowana jest przewidywana inwestycja. Drugą z największych trudności jest dobór działki. W zależności od inwestycji należy ją umieścić w odpowiedniej odległości od miast lub też nawet zabudowań mieszkalnych, a jednocześnie na tyle blisko by nie było większych problemów z dojazdem do pracy w gdy tylko przedsiębiorstwo/inwestycja czy fabryka będzie funkcjonować.

Wycinka drzew pod inwestycję

Frezowanie pniNależy wtedy podczas doboru działki wrócić uwagę na jej stan zalesienia oraz w jakim stanie są dane drzewa. Im są grubsze tym większe ryzyko ponownej wizyty w urzędach. Niewielu sobie zdaje sprawę, że nawet jeśli jesteśmy posiadaczem danej nieruchomości (działki) nadal nie możemy w pełni ją dysponować – znaczy nie możemy sobie pozwolić na dowolną wycinkę drzew oraz frezowanie pni Bydgoszcz powyżej określonej średnicy. W przypadku zastania takich drzew należy po raz kolejny wystąpić do urzędu w sprawie uzyskania pozwolenia na wycinkę konkretnego drzewa – na każde oddzielnie. Urzędnicy mają czas na podjęcie decyzji i od niej zależy czy na działce w ogóle znajdzie się miejsce na inwestycję, czy też z danej kępki drzew, które staramy się wyciąć będzie trzeba zrobić jakąś ozdobę nieruchomości lub element parkingu, dający cień w słoneczne dni – to już zależy od decyzji urzędu. Pielęgnacja terenów zielonych, zwłaszcza zbędnych na terenie danego przedsiębiorstwa będzie stanowić tylko kolejny, zupełnie niepotrzebny koszt, który ciężko będzie zniwelować a pielęgnacja ogrodów, które zapewne znalazłby się przed częścią reprezentatywną będzie znacznie droższa. Jednakże w przypadku pozytywnego rozpatrzenia podania o wycinkę drzew nie ma większego problemu i można przystąpić do działania. Wycinka drzew nie trwa za długo a dodatkowy proces taki jak fazowanie pni pozwoli na całkowicie pozbycie się pnia stanowiącego pozostałość powycinkową.

Takie działanie pozwoli na bezproblemowe rozpoczęcie prac ziemnych na danym terenie i podjęcie się budowy danej inwestycji pozostawiając nową przestrzeń pod zabudowę i powiększenia zakładu i w przyszłości bezproblemowy rozwój ze wzmożoną produkcją lub przygotowaniem usług – w zależności od charakteru inwestycji.