hala sportowa

Hale tenisowe a sport w mieście

Prezydenci, starości i wójtowie gmin często pomijają temat sportu w swoich programach. Przecież do biegania nie potrzeba nic specjalnego, tylko chodnik, leśna ścieżka, czy kawałek bruku. Siłownia jest w każdym mieście, studio fitness, aerobiku, jogi, czy inne sporty też można tam uprawiać, zatem duże obiekty sportowe nie są niezbędne w mieście czy gminie. To, że widać czasem hale tenisowe w dużych miastach o niczym nie świadczy. Trzeba zorganizować na nie fundusze, a wiadomo, ze w budżecie się nigdy nie przelewa. Politycy jednak nie pomyślą jednak o dwóch rzeczach.

Hale produkcyjne i sportowe coraz chętniej budowane

hala sportowaPo pierwsze, sporty zespołowe tez są bardzo ważne i potrzebne jest miejsce do ich trenowania. Dzięki temu ludzie mogą też się ze sobą spotkać, spędzić miło czas, pograć ze sobą. To ważne dla lokalnej wspólnoty. Po drugie, montaż hal stalowych nie jest już taki kosztowny jak kiedyś, a możemy przerobić nawet istniejące obiekty poprzemysłowe, na boisko sportowe. Trzeba tylko odrobiny wyobraźni, dobrego planu i kogoś kto go zorganizuje. Dla chcącego nic trudnego. Takie hale produkcyjne są idealne na obiekty sportowe. Mają gładką podłogę, żeby mogły się po niej poruszać maszyny, ściany i dach są mocne, trzeba co najwyżej sprawdzić wzmocnienia, łączenia elementów metalowych i ewentualnie je naprawić. Boisko już gotowe. Do tego można kupić składane trybuny, czyli takie, których poszczególne rzędy ławek chowają się w sobie. Zamontować kosze, bramki, czy siatkę i gotowe. Trzeba to wszystko uprzątnąć i można wpuszczać sportowców. Hale przemysłowe można wydzierżawić np. lokalnemu klubowi sportowemu, czy wynajmować na godziny dla amatorów. Szkolne zespoły mogą w nich grać, uczęszczać na zajęcia dodatkowe, doskonalić swoje umiejętności. Dzięki temu zrobimy coś dla lokalnej ludności, dla sportu i rekreacji, może wejdziemy w jakiś program przeciwdziałaniu otyłości, aktywizacji starszych ludzi, czy przeciwdziałaniu zwolnieniom całorocznym z wychowania fizycznego.

Hale stalowe mogłyby być bardzo pomocne w rozwijaniu zainteresowań sportowych. Ich koszt nie jest wysoki, stawianie idzie szybko, a nasze miasto czy gmina zyska nowy obiekt sportowy.

Zobacz na http://www.hupro.pl