Gustowny karnisz w salonie

 

O gustach się nie dyskutuje, bo każdy urządza swoje mieszkanie w taki sposób jaki odpowiada jego preferencjom. Ważnym punktem każdego lokalu są okna, bo dają odpowiednią ilość światła dziennego, a ciekawie przystrojone stwarzają ciepły i domowy klimat pożądany przez większość z nas.

Metalowy czy drewniany karnisz?

karnisze metaloweSzukając idealnego mieszkania, lub domu, przywiązujemy wagę do wielu szczegółów. Ważne są meble, kolor pomieszczeń, oprawa okien i ich ilość, oraz kształt pokojów. Najlepsze są lokale z dużą ilością okien od strony południowej, ponieważ dostarczają bardzo dużo dziennego światła. Aby zapewnić sobie odpowiedni poziom intymności, warto w oknach powiesić firanki i zasłony. Można do tego celu wybrać karnisze metalowe, albo drewniane. Metalowe należą do klasycznych modeli, które są najtańsze i też najczęściej wybierane przez klientów. Możemy dostać podwójne, albo pojedyncze karnisze, które będą różnej długości i szerokości. Karnisz możemy zamontować na dwa sposoby, przykręcając go do ściany, albo do sufitu specjalnymi wkrętami. Pojedyncze karnisze są przeznaczone do powieszenia tylko firanki, a jego długość może nieco wystawać poza framugi okna. Jeżeli chcemy powiesić także zasłony, to konieczny będzie karnisz złożony z dwóch szyn oddalonych od siebie na kilka centymetrów. Metal z jakiego jest on wykonany, jest pomalowany na srebrny, lub biały kolor, dzięki czemu pasuje do każdego wnętrza. Drewniany jest znacznie droższy i bardziej masywny, przez co nie będzie pasować do każdego pomieszczenia.

Wybór karnisza powinien być dostosowany do wystroju i charakteru lokalu. Nowoczesne mieszkania są wyposażone w metalowe karnisze, lub posiadają żaluzje, które są alternatywą dla klasycznych zasłon i firanek. Karnisz powinien się znaleźć w każdym oknie, gdzie nie ma rolet.