Gitara — instrument o pięknym brzmieniu

Gra na instrumentach muzycznych to wspaniały sposób na zabicie nudy, pozyskanie wielu umiejętności, a nawet na zyskanie fanów. Każdy znany gitarzysta zaczynał małymi krokami, najczęściej już w wieku dziecięcym. Większość brzmień to był fałsz, którego latami nie dało się zniwelować. Koniec końców stali się oni muzykami wszechczasów.

Sięgać po gitarę 1/2, czy się wstrzymać?

gitara 1/2Nie każdy musi mieć wrodzoną duszę muzyka, by móc spróbować swoich sił gry na gitarze. Kiedy z początku mimo wielu prób nie udaje się uzyskać płynnych, czystych dźwięków, nie można się poddawać. Dłonie i palce muszą przyzwyczaić się do strun — nawet jeśli z początku opuszki będą bolały. Z czasem po regularnych ćwiczeniach będzie można zagrać proste utwory, co z pewnością podbuduje motywację do dalszej nauki. Nie da się ukryć, że wiele zależy od tego, kiedy rozpocznie się naukę. Dzieci uczą się znacznie szybciej, dlatego znaczenie przy ich karierze muzycznej mają też rodzice. Odpowiednia dla dziecka w wieku 4-6 lat gitara 1/4 lub dla nieco starszych, 6-8 lat gitara 1/2 pozwoli nauczyć się maluchom podstaw gry na gitarze, co z pewnością ułatwi im późniejszy rozwój swoich umiejętności. Jeśli maluch nie wie jeszcze, czy chce próbować gry na instrumentach, lepiej mu zakupić taką gitarę, by sam podjął decyzję. Istnieje szansa, że mu się spodoba, a to już duża część sukcesu. W przyszłości dziecko podziękuje za ten wybór.

Wielu rodziców obawia się, że gra na gitarze jest zbyt trudna dla tak młodego dziecka. Nie ma jednak powodu do obaw. Przy boku odpowiedniego instruktora, dziecko momentalnie nauczy się niezbędnych chwytów i wyćwiczy palce. Gitary dostosowane do wieku i wzrostu malucha nie będą stanowiły dla niego większego wyzwania, lecz już za duże, mogą sprawiać problemy. Warto zatem dowiedzieć się, jak je dopasować.