Gdzie wydrukować książkę?

Mieszkając w Krakowie planowałem wydać swoją książkę własnym sumptem, co na pewno wyszłoby mnie znacznie bardziej korzystnie, niż jakbym podjął współpracę z wydawnictwem, które owszem wiele kwestii załatwi za mnie, jednakże weźmie za to sowite wynagrodzenie. Z tego względu postanowiłem druk książek zlecić drukarni, którą sam znalazłem.

Znalezienie drukarni kluczem do sukcesu

druk książek krakówJednakże nie mogła to być byle jaka drukarnia. Powinno to być miejsce, które specjalizuje się w drukowaniu większej ilości stron oraz usługach dodatkowych, takich jak składanie książki oraz drukowanie okładek. Postanowiłem więc poszukać firmę, która jest specjalistą w swojej dziedzinie i raczej na co dzień drukuje tylko i wyłącznie książki na zlecenie różnych drukarni i jak się okazało, także osób prywatnych, takich, jak ja. Druk książek kraków postanowiłem bardzo dobrze przemyśleć. Z tego, co słyszałem, to na pewno zlecając wydruk znacznie większej ilości materiałów mogłem oczekiwać bardzo atrakcyjnych cen, jednakże chciałem jedynie wydrukować kilkadziesiąt sztuk. Po kontakcie z drukarnią szybko otrzymałem wycenę, która mnie zadowalała na tyle, że postanowiłem podesłać projekt swojej książki. Pracownik drukarni oddzwonił do mnie praktycznie po kilkunastu minutach i porozmawiał ze mną o możliwych warunkach współpracy oraz o formalnościach, które muszę spełnić, aby współpraca przebiegła bardzo sprawnie i efektywnie. Dziś, po paru tygodniach od wydrukowania swojej książki mogę śmiało stwierdzić, że była to bardzo udana inwestycja.

Porównując koszt wydruku całej książki z przychodem za nią mogę powiedzieć, że wyszedłem na plus, ale radość z samodzielnego wydania książki na pewno jest o wiele bardziej cenna. Kolejną książkę również wydrukuję w specjalnej drukarni, a że mam już doświadczenie na pewno będzie mi łatwiej.