Gdzie stosuje się naświetlacze LED SMD?

Podczas wyboru sposobu doświetlenia zakładów produkcyjnych, zarówno ich wnętrza jak i terenów wokół nich, polecanym sposobem jest stosowanie naświetlaczy. Są to lampy wykonane w różnej technologii, zamontowane w solidnej obudowie, gwarantującej ich wytrzymałość.

Zalety lamp LED SMD

naświetlacze led smdNaświetlacze różnego typu są stosowane zwłaszcza w użytku firmowym, do oświetlenia stanowisk pracy w fabrykach czy warsztatach, jak terenów wokół budynku. Ze względu na potrzebę jak największej energooszczędności, najpowszechniej stosuje się naświetlacze led smd. Są to źródła światła wykonane w zmodernizowanej technologii ledowej, dzięki której ten wybór oświetlenia do zakładów produkcyjnych okazał się znacznie mniej kosztowny. Bardzo istotną zaletą tej technologii jest wysoka skuteczność świetlna dochodzącą nawet do 120 lumenów, czyli nieporównywalnie lepszą w porównaniu do „zwykłych” naświetlaczy ledowych. Bardzo często w przypadku tego typu naświetlaczy stosuje się dodatkowo specjalne dyfuzory, które rozpraszają źródło świtka, jednocześnie umożliwiając odpowiednie doświetlanie większej powierzchni przy pomocy jednego źródła światła. Co ciekawe naświetlacze tego typu są również stosowane jako dopełnienie ochrony obiektów przemysłowych. Wynika to z jej wysokiej energooszczędności, co pozwala im świecić się przez większą część doby, co skutecznie odstrasza większość złodziei, przy jednoczesnych niskich kosztach za energię zużytą na tego typu oświetlenie. Dodatkowo naświetlacze te wyposaża się w czujniki ruchu, które powodują, że światło włączane jest jedynie w przypadku wykrycia ruchu człowieka w pobliżu.

Sposób oświetlenia obiektów przemysłowych ulega ciągłym modernizacjom, ze względu na postępujący rozwój technologiczny. Dzięki temu, odpowiednie oświetlenie stanowisk pracy w fabryce, jak i terenów wokół niej nie wiąże się już z wysokimi rachunkami płaconymi za energię.