Ogrodzenia

Gabiony, czy ogrodzenia systemowe?

Podjęcie decyzji, co ma być naszym ogrodzeniem, w sumie naszej działki nie naszym, jest trudne. Mamy obecnie w każdym markecie budowlanym, czy w sklepach internetowych bardzo duży wybór. Dzisiaj porównamy dwa rodzaje ogrodzeń – ogrodzenia panelowe i ogrodzenia gabionowe.

Czy ogrodzenia systemowe są lepsze od ogrodzeń gabionowych?

OgrodzeniaOgrodzenia panelowe, inaczej ogrodzenia systemowe stają się coraz bardziej popularne i pomału wypierają ogrodzenie z tradycyjnej siatki. Producent ogrodzeń modułowych zapewnia, że warto jest właśnie takie ogrodzenia wybierać. Między innymi ogrodzenia legi są bardziej wytrzymałe oraz stabilniejsze od zwykłych siatek. Montaż ich także jest o wiele szybszy i sprawniejszy, a podczas niego potrzeba o wiele mniej produktów i narzędzi, jak w przypadku siatki ogrodzeniowej. Większość z nich posiada warstwę ocynkowania, która sprawia, że na takim ogrodzeniu systemowym nie pojawia się rdza i jest ono bardziej odporne na warunki atmosferyczne, na których działanie takie ogrodzenie jest narażone. Dlatego warto jest wybrać ogrodzenia legi lub inne z taką warstwą. Jeśli chodzi o gabiony, są to ogrodzenia wykonane z siatek metalowych. Także warto zwracać uwagę, aby posiadały one warstwę ocynkowania. Poza tym do tych siatek ze stali nierdzewnej można wrzucić cokolwiek: kamienie, łupki, otoczaki, drewno, cegły, gruz i tym podobne produkty. Takie ogrodzenia wytłumiają hałas, a także sprawiają, że nic nie widać, co się dzieje na naszej działce.

To na co się zdecydujemy, jest nasza osobistą kwestią, jednak warto pomyśleć także o walorach estetycznych wybranego ogrodzenia, gdyż możemy mieć w okolicy najbrzydsze ogrodzenie, a to byłby obciach.