Fotografia ślubna – detale

Fotografia ślubna to nie tylko zdjęcia rodzinne. To także pokazanie detali, szczegółów, które mają znaczenie. Są to na przykład obrączki ślubne, biżuteria panny młodej, ozdoby we włosach, tort weselny, czy bukiet ślubny. Fotografowie przyzwyczajeni do fotografowania osób mogą nie wiedzieć jak dobrze ująć takie przedmioty. O czym należy pamiętać?

Fotografia ślubna i ukazanie szczegółów

Bez Spinki ze SzczyrkuWeźmy na początek obrączki i pierścionek zaręczynowy. Najlepiej jest znaleźć dla nich gładki stół lub jasny materiał. Powinny być one błyszczące i dobrze oświetlone. Jeśli mają jakąś inskrypcję wewnątrz to można ją pokazać. Można również wykonywać zbliżenia na obrączce na dłoni. Splecione dłonie pary młodej na pewno wyjdą ładnie na zdjęciach. Tort weselny daje nam duże pole do popisu. Na pewno trzeba uchwycić moment krojenia pierwszego kawałka. Często sam tort jest też bardzo dekoracyjny, więc warto wykonać i jego zdjęcie całościowe, jak i detal, na przykład dekoracje z lukru plastycznego, czy napis dla Państwa Młodych. Fotografowie też często fotografują suknie panny młodej. Welon, gorset, czy buty idealnie nadają się do zdjęcia. U Pana Młodego możemy fotografować spinki do mankietów, czy muszkę lub krawat. Pamiętajmy, żeby takie szczegóły były dobrze widoczne i znajdowały się na pierwszy planie. Reszta tła powinna być rozmyta, dzięki czemu odbiorca będzie się skupiał na samym detalu, a nie na tym co znajduje się w tle. Dobrym pomysłem jest też wykonanie zdjęcia bukietu ślubnego.

Kolorowe, pięknie ułożone kwiaty z pewnością będą dobrze wychodziły na zdjęciach. Nie trzeba się natrudzić, żeby wykonać fotografie. Kwiaty może trzymać Pani Młoda, może też stać w wazonie. Można je też położyć w ładnym miejscu, żeby można było wykonać zdjęcie bez poruszenia.

Fotografią zajmuje się firma Bez Spinki ze Szczyrku