Forma wtryskowa: proces od projektu do produkcji

Trochę „niechcący” trafiłam do firmy produkującej różne metalowe akcesoria. Trafiłam tam na zastępstwo mojej koleżanki, która poszła na urlop macierzyński. Nie bardzo wiedziałam co będzie należało konkretnie do moich obowiązków. Miałam nakreślone, że będę asystentką.

Czy trudno znaleźć producenta formy wtryskowej?

producent form wtryskowychJuż w pierwszym tygodniu pracy, okazało się, że szykuje się dla mnie specjalne zadanie. Miałam znaleźć nowego producenta formy wtryskowej, bo stary splajtował, a sprawa nie mogła już dłużej zwlekać. Kasia z urlopu tak szybko wrócić nie miała, więc nikt nie było co czekać. Nie miałam pojęcia czym w ogóle jest forma wtryskowa, więc od razu do Kasi zadzwoniłam. Naświetliła mi sprawę, że najpierw tworzy się projekt takiej formy – i ja mam znaleźć firmę, która ten projekt stworzy – a później z tej formy będą tworzone odlewy i produkowane jakieś tam części. Kaśka wiedziała, że stara firma już nie przyjmuje zleceń i trzeba będzie znaleźć coś nowego. Uspokoiła mnie, że firm i serwisów związanych z formami jest mnóstwo, a szefowi chodzi tylko o namiary, by mógł z nimi zacząć rozmowy na temat projektu. Oczywiście, wiedziałam, że przecież nikt nie powierzy mi odpowiedzialnego zadania na początku, ale mimo wszystko trochę spanikowałam, gdy usłyszałam co mam zrobić. Po tej rozmowie jednak szybko wpisałam w sieci producent form wtryskowych i faktycznie przekonałam się, że jest w czym wybierać. Musiałam sprawdzić lokalizacje firm i opinie o nich. O tym ile czasu formy już produkują, czy mają w tym doświadczenie. Poczytałam o projekcie i wytwarzaniu formy.

Pod koniec dnia oddałam szefowi kartkę z kontaktami do firm. Podziękował, a kilka dni później usłyszałam, że rozmawia już z którąś z nich o projekcie, a na lato ma już ruszyć produkcja z tej formy. Byłam bardzo zadowolona, że choć kawałeczek z tej sprawy to mój wkład. Zaczynało mi się w tej firmie powoli podobać.