spoty reklamowe

Filmy reklamowe dla firmy

Jeśli zapytamy się przypadkowych osób z czym jej się kojarzą reklamy, to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, ze odpowie: z pokazywaniem konkretnych produktów lub usług. Widzimy reklamy wody mineralnej, dań gotowych, samochodów, mebli kuchennych, czy wycieczek do Tunezji.

Spoty reklamowe promujące przedsiębiorstwo a nie produkt

spoty reklamoweInformacja na temat jakiej firmy lub marki są to wyroby pojawia się zazwyczaj na końcu, lub jest wspomniane przy nazwie produktu, na przykład ,,jest to nowy balsam firmy X”, albo ,,to najnowszy model samochodu produkcji Y”. Filmyreklamowe jednak coraz częściej zaczynają dotyczyć nie tylko konkretnych wyrobów, ale także samej firmy. Początkujące przedsiębiorstwa, które nie są rozpoznawalne w swoim zasięgu muszą się pokazać z jak najlepszej strony, żeby zachęcić swoich potencjalnych klientów do przyjścia do sklepu czy sięgnięcia po ich produkty. Zatem filmy reklamowe mogłyby być dla nich bardzo pomocne. Jak to zrobić najlepiej, żeby klienci faktycznie się pojawili? Na pewno musimy się przedstawić jako firma, czyli umieścić w spocie reklamowym informacje na temat tego jak się nazywamy i czym się zajmujemy. Może to być informacja ogólna. Na przykład firma budowlana nie musi wyliczać, że zajmuje się murowaniem, glazurowaniem, malowaniem i tym podobne, wystarczy informacja ze wykonuje wszystko od murowania po prace wykończeniowe. Czasem jednak dobrze jest, gdy filmy promocyjne zawierają jakieś konkretne nazwy, szczególnie unikatowych produktów i usług. Na przykład salon kosmetyczny może powiedzieć, że jest jedynym salonem w mieście, który wykonuje makijaż permanentny.

Video marketing powinien zawierać w sobie dużo obrazów pokazujących dany produkt, jak jest on wspaniały. Usługi też powinny wyglądać na profesjonalne i fachowo wykonane, a nie byle jak naprędce.