Farmerskich blachowkrętów używają zawodowi dekarze

Budowa lub wymiana dachu na nowy to bardzo poważna sprawa, o której trzeba też poważnie myśleć i przygotować się do tego w profesjonalny sposób. Musimy pamiętać, że stosując odpowiednie mocowanie gwarantujemy sobie to, że nasz dach nie odleci w przypadku dużej wichury lub huraganu. Warto o tym pamiętać, gdy będziemy decydować się na taki remont.

Farmerskimi blachowkrętami porządnie zamocujemy metalowe elementy

blachowkręty farmerskieJednym z elementów, o którym koniecznie trzeba pamiętać, są farmerskie blachowkręty. Dzięki nim będziemy mogli naprawdę mocno przykręcić nasz dach złożony z blaszanej dachówki do łat nośnych, co sprawi, że będzie on niezwykle wytrzymały. Warto przy tym wiedzieć, czym różnią się farmerskie blachowkręty od zwykłych. Otóż różnica przede wszystkim tkwi w końcówce, którą można okręcić kluczem nasadowym. Ich wkręcanie wymagać będzie też specjalnej końcówki do wkrętarki, z czym musimy się liczyć, jednak będziemy mogli dzięki temu osiągnąć znacznie lepszy efekt, niż przy zastosowaniu zwykłych blachowkrętów. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, tego typu wkręt farmerski można dodatkowo dokręcić kluczem, działając na niego ze znacznie większą silą, niż za pomocą wkrętarki akumulatorowej. Jeżeli chcemy kupić blachowkręty farmerskie to warto wybrać takie od sprawdzonego producenta. Firmy oferujące tego typu produkty powinny używać stali najwyższej jakości.

Szczególnie stal pochodząca z krajów skandynawskich cechuje się wysokim poziomem jakości, jednak nasza krajowa stal też nadaje się do produkcji tego typu rozwiązań. Musimy liczyć się z tym, że wybierając takie blachowkręty będziemy potrzebować zarówno specjalnej końcówki do wkrętarki jak i klucza, którym później dokręcimy jeszcze mocniej wszystkie mocowania, które muszą trzymać się maksymalnie.