fajerwerki

Fajerwerki- o czym trzeba pamiętać

Fajerwerki kojarzą się nam przede wszystkim z czymś pięknym, efektownym, co wprowadza nas w dobry nastrój podczas świętowania nadejścia Nowego Rok.

Kupując fajerwerki należy zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa w sklepie

fajerwerkiMamy wiele rodzajów sztucznych ogni. Jednobarwne i wielobarwne, pojedyncze i ,,grupowe”, wystrzeliwane w powietrze, lub stawiane na ziemi, jak wulkany, dające pojedynczy rozbłysk lub kilka różnych efektów, większe i mniejsze. Dzięki tej różnorodności są takie popularne, a w okresie sylwestrowym sklep z fajerwerkami przeżywa prawdziwe oblężenie ludzi, którzy nie wyobrażają sobie spędzenia tego magicznego dnia w roku bez sztucznych ogni. Jednak fajerwerki to nie tylko przyjemność, ale i obowiązek. Mogą one spowodować różne groźne obrażenia, jeśli nie będziemy się z nimi obchodzić jak należy. Nawet fajerwerki sklep internetowy czasem publikuje zasady dotyczące bezpieczeństwa podczas zabawy, tak by nikomu nie stała się krzywda. O czym trzeba pamiętać? Co jest najważniejsze? Przede wszystkim trzeba trzymać dzieci z daleka od fajerwerków i źródeł ognia, żeby się nie poparzyły. Fajerwerki stawiajmy w odpowiedniej odległości od zabudowań i kierujmy je w powietrze, w górę. Ważne jest także, żeby wbić racę w ziemię lub wstawić do stabilnego przedmiotu, na przykład do butelki, dzięki czemu nie musimy ich trzymać w ręce, co jest bardzo wygodne i praktyczne.

Pamiętajmy, by po odpalaniu sztucznych ogni jak najdalej się od nich odsunąć, żeby przypadkiem nie spadła na nas iskra, mogąca spowodować zapalenie się ubrania lub pożar. Hurtownia fajerwerków powinna umieszczać na nich oznaczenia dotyczące stosowania i potrzebnych środków bezpieczeństwa do ich użytkowania.