Eleganckie dodatki do łazienek

Łazienka jest bardzo nietypowym pomieszczeń, w którym możemy sobie pozwolić na bardzo odważne rozwiązania, jak chodzi o aranżacje. Wynika to z tego, że spędzamy w niej niedużo czasu i nawet najbardziej pstrokate dekoracje nie będą nas drażnić. Coraz więcej osób decyduje się więc na nietypowe aranżacje łazienek, które cechują się zarówno nietypową kolorystyką, jak i równie oryginalnymi dekoracjami.

Bateria prysznicowa w stylu retro

eleganckie baterie prysznicowe czasoweElementem dekoracyjnym w łazience może być zarówno jakaś ciekawa figurka, jak i bateria prysznicowa czy umywalkowa. Kiedy urządzamy łazienkę, to w pierwszej kolejności powinniśmy ustalić dominujący styl, w jakim ma być urządzona, jak i kolorystykę, która w dużej mierze zależna jest od wielkości pomieszczenia. Jasne kolory sprawdzą się przede wszystkim w małych pomieszczeniach. A większość z nas posiada właśnie małe łazienki. Od jakiegoś czasu w trendach wnętrzarskich przewija się styl retro. Wiele łazienek również nawiązuje do tego eleganckiego, starego stylu. Najprostszym sposobem na wprowadzenie trochę historii do łazienek jest zastosowanie nietypowych kranów i baterii do pryszniców, najlepiej takich pomagających oszczędzać wodę. W sklepach z łatwością znajdziemy eleganckie baterie prysznicowe czasowe wykonane w stylu retro. Są to bardzo dekoracyjne baterie, zazwyczaj pozłacane. Pięknie prezentują się one z jednolitymi, białymi meblami i jasnymi płytkami. Dzięki jasnemu tłu eleganckie baterie wybijają się na pierwszy plan i każdy zwraca na nie uwagę.

Coraz więcej osób remontując swoje domy szuka oryginalnych pomysłów na wnętrza między innymi swoich łazienek. Projektanci zachęcają do odważnych rozwiązań i łączenia różnych stylów. Wśród nich pojawia się styl retro, chętnie stosowany zarówno przez starszych, jak i przez młodszych. W łazienkach wystarczającym rozwiązaniem może być zastosowanie baterii prysznicowych i umywalkowych wykonanych właśnie w tym stylu.