Blacha

Elegancki dach priorytetem dla inwestorów

Dla niektórych inwestorów już sam wybór eleganckiego pokrycia jest czynnikiem decydującym o końcowym wyglądzie dachu. Są jednak tacy dla których nawet najszlachetniejsza dachówka ceramiczne oraz najbardziej perfekcyjne jej ułożenie nie daje pełnej satysfakcji estetycznej.

Ozdoby dachowe – idealne dla wybrednych klientów

BlachaNa najbardziej wybrednych klientów klientów czekają producenci ozdób dachowych. Pod pojęciem ozdoby dachowej może kryć się wiele i warto wiedzieć, że elementy te mają swoje miejsce w architekturze tak samo długo jak dachówka. Dach sam w sobie stanowić ozdobę domu jeśli odpowiednio dobierzemy jego kształt, kąty pochylenia, proporcje czy materiał, którym jest pokryty. Są jednak osoby, dla których i to może być za mało i wymagają bardziej wyszukanych akcentów podkreślających zwieńczenie działa budowy domu. Z pomocą przychodzą firmy oferujące ozdoby dachowe, do których należą przede wszystkim różnego rodzaju figurki ozdobne, wiatrowskazy, nasadki kalenicowe czy szczytowe płytki reliefowe a także obróbki blacharskie. Tak samo łatwo możemy zakupić szpice, wodorzygacze czy ozdobne chorągiewki. Elementy te są wykonywane ręcznie z przywiązaniem do najdrobniejszych detali, a także z materiałów najwyższej jakości. Należy jednak pamiętać, żeby zachować umiar jeśli chodzi o ilość takich dekoracji, bowiem zbyt ich duża ilość może wyglądać otarcie się o kicz. Dla uzupełnienia całości wykończenia dachu warto zastanowić się czy zakupić rynny wykonane z tworzywa sztucznego czy na przykład z aluminium.

Rynny aluminiowe charakteryzują się większa trwałością, atrakcyjniejszym wyglądem, ale też są przyjazne środowisku, bowiem aluminium jest materiałem bardzo łatwym do ponownego przetworzenia, dzięki czemu w procesie recyklingu nie traci na jakości a ilość energii potrzebna do przetopienia jest niewielka, o 95 procent niższa niż energia potrzebna do pierwotnego wytworzenia aluminium z boksytów. Jako uzupełnienie i uszczelnienie pokrycia dachowego możemy zastosować obróbki blacharskie.