pompy ciepła

Eko złodziej i pompy ciepła

Rafał od dzieciństwa był dość kłopotliwym człowiekiem. Zdawał się nie przejmować panującymi regułami, za nic miał obowiązki, normy społeczne i prawo. Najpierw rodzice, później szkoła próbowali poukładać w głowie tego młodego człowieka, jednak bezskutecznie.

Pompy ciepła – kosztowna inwestycja

pompy ciepłaWchodząc w dorosłe życie Rafał miał już całkiem sporą kartotekę, w której dominowały drobne kradzieże. Z czasem Rafał uznał, że to jest jednak gra nie warta świeczki. Słysząc to, jego dziewczyna Anka bardzo się ucieszyła, szczerze myślała, że Rafał wreszcie zmądrzał. Niestety. Oglądając jakiś program w telewizji Rafał uznał, że fotowoltaika to jego przyszłość. Kiedy usłyszał ile kosztują pompy ciepła Mitsubishi zaraz zaczął się zastanawiać czy pompy ciepła Lublin ktokolwiek ma takie drogie urządzenia zainstalowane. Jeśli tak, jak je zdemontować i komu sprzedać? Rafał miał dużo do przemyślenia i sprawdzenia. Wiedział, że na tych nowszych osiedlach klimatyzacja jest już w niemal co drugim domu. Na kilku dachach widział też panele fotowoltaiczne. Ale czy da się je zdemontować czy może całe to ustrojstwo montowane jest dożywotnio i nie da się tego zdjąć bez uszkodzenia? Znalazł w internecie mnóstwo ogłoszeń odnośnie sprzedaży używanych paneli. Więc się da. Teraz trzeba tylko poczytać to i owo, przygotować się do nowej fuchy. W miarę jednak jak zagłębiał się w całą tematykę uświadomił sobie, że sprzedaż takich rozwiązań jest w sumie równie korzystna co kradzież.

Rafał zmienił swój dotychczasowy tok myślenia. Założył działalność gospodarczą, nawiązał współprace z kilkoma producentami i zaczął dorabiać się całkiem porządnych pieniędzy. Legalnie.