producent pościeli

Kiedy dziecko choruje na astmę pomoże dobry producent pościeli

Astma jest chorobą cywilizacyjną. Jest skutkiem alergii, która wynika z uwarunkowań środowiskowych. Aby dziecko zachorowało na astmę, to w jego otoczeniu musi znajdować się alergen, który powoduje skurcz oskrzeli.

Producent pościeli i właściwości materiałów

producent pościeliJeżeli chcemy uniknąć alergii u noworodka, musimy dbać o to, aby pościel do wózka była zawsze czysta. Nie trzeba jej gotować, ale warto zwrócić uwagę na to, jakiego proszku do prania używamy. Musimy pamiętać również o tym, aby rożki dla dzieci miały właściwości antyalergiczne, o czym poinformuje nas producent pościeli. Są to głównie materiały sztuczne, w których nie zalęgają się roztocza. Te małe żyjątka są odpowiedzialne za ponad pięćdziesiąt procent zachorowań na astmę. Przyczyną tej choroby mogą być także rośliny. Chodzi mi tutaj głównie o drzewa takie, jak olcha, leszczyna, brzoza czy topola oraz o trawy i zboża. Dzieci zazwyczaj chorują w dużych miastach i na wioskach podczas żniw. Warto wtedy zabrać dziecko nad morze. Oprócz tego, że należy unikać alergenów, dbać o ochraniacz do łóżeczka i całą resztę pościeli, konieczna jest konsultacja lekarska. Z dzieckiem można się wybrać do pulmonologa lub alergologa, który ustali stopień zaawansowania choroby i podejmie odpowiednie leczenie. Takie dziecko w późniejszych latach może się bardzo męczyć. Wystarczy, że pościel do przedszkola będzie wykonana z nieodpowiedniego materiału, to od razu dostanie napadu duszności. Astmatyk nie rozstaje się z inhalatorem oraz tabletkami przeciwalergicznymi przez całe życie.

Jego organizm jest osłabiony, ale dzięki nowoczesnym lekom bazującym na sterydach, z astmą można normalnie żyć. Można uprawiać sport i wykonywać pracę fizyczną, tylko należy swoją chorobę odpowiednio kontrolować.