drut ostrzowy

Drut ostrzowy – zastosowanie

Drut ostrzowy stosowany jest na terenach więzień, zakładów karnych, aresztów śledczych, ale również do budowy zapór mobilnych, na lotniskach, terenach wojskowych. W przypadku zastosowań pozawojskowych zasieki tego typu możemy zobaczyć na specjalnych, chronionych terenach leśnych czy też na przykład w ogrodach zoologicznych.

Drut ostrzowy najlepszy do ochrony.

drut ostrzowyDrut concertina w tej formie widział zapewne niemal każdy, przynajmniej raz, liczba możliwych zastosowań jest bowiem naprawdę duża. Drut ostrzowy powinien być wykonany z materiałów najwyższej jakości, stąd wybierając materiał warto poszukiwać sprawdzonych producentów. Tylko wtedy bowiem, gdy zostanie wyprodukowany z należytą starannością, spełni swoją rolę. Z jednej strony zagwarantuje nam ogrodzenie nie do sforsowania, z drugiej zaś będzie odporny na czynniki zewnętrzne i nie będzie korodował. Warto pamiętać o tym, że montaż drutów żyletkowych jest stosunkowo wymagający. Przede wszystkim cała konstrukcja powinna być tworzona przez specjalistów, osoby z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, w specjalnych rękawicach. Tylko one ochronią bowiem przed urazami spowodowanymi przez znajdujące się na ogrodzeniu ostrza. Te zaś muszą być bardzo ostre, by spełniały swoją rolę. Planowanie montażu zasieków powinno również uwzględniać decyzję o gęstości ogrodzenia. Im gęstsze zasieki, tym trudnej je sforsować.

Tym samym jednak rośnie koszt, który musi zostać poniesiony na zabezpieczenia, bo o ostatecznej gęstości decyduje ilość wykorzystanych drutów ostrzowych oraz złączek trzymających idealnie całość.