http://www.projektglass.pl/?p=9,kabiny%20prysznicowe

Drewno w łazience

Bardzo mała część naszego społeczeństwa, według przeprowadzonych sondaży, wybrałaby drewno, jako element wykończeniowy swojej łazienki. Okazuje się jednak, że nie chodzi o względy wizualne, problemem jest to, że bardzo wiele osób twierdzi, że drewno nie nadaje się do przestrzeni gdzie występuje duża wilgoć. Nic bardziej mylnego, oczywiście źle zabezpieczone meble drewniane, mogą bardzo szybko niszczeć w nieodpowiednich warunkach i tą przewagę mają meble metalowe, ale przy odpowiedniej impregnacji, można cieszyć się nimi przez długie lata.
O ile meble kuchenne, pomimo tego, że warunki, w jakich są użytkowane nie nalezą do neutralnych, możemy wybrać, z jakiego drewna nam odpowiadają. O tyle wybór mebli do łazienki, a raczej drewna, z jakiego będą wykonane, trochę się zawęża i nie można brać pod uwagę już tylko względów estetycznych.

http://www.projektglass.pl/?p=9,kabiny%20prysznicowe

Skoki temperatur, wilgotności, a co z tym idzie naprężeń drewna zmusza do zastosowania twardych gatunków drewna. Żeby nasze meble łazienkowe, były trwałym elementem, wybierzmy dąb, modrzew lub buk. Pamiętajmy też o odpowiednim ich zaimpregnowaniu, co zapobiegnie wchłanianiu dużej ilości wilgoci. Jak i należy j zabezpieczyć olejem do drewna. Dodatkowo, olej taki, to nie tylko ochrona dla naszych mebli, ale także wydobycie pięknego wzoru słojów.
Meble drewniane w łazience, to naprawdę strzał w dziesiątkę, jeżeli chcemy by nasza łazienka stała się miejscem, gdzie możemy zażywać relaksujących kąpieli czy zabiegów, w ciepłym klimacie i niepowtarzalnym aromacie drewna.

Źródło: https://www.projektglass.pl/