Dobre suplementy diety

Niemalże od samego urodzenia dzieciom zostają podawane witaminy i minerały, które wspomagają ich rozwój i chronią organizm przed chorobami. Najczęściej jest to witamina D i C, gdyż mamy zawsze ich niedobór w organizmie. 

Skład suplementów diety

suplementy dietyNie zawsze dieta dostarcza nam wszystkich składników odżywczych, które potrzebuje nasz organizm, dlatego w niektórych przypadkach trzeba się wspomóc działaniem środków farmakologicznych. W aptece znajdziemy mnóstwo środków mających pomóc nam w utrzymaniu prawidłowego stanu zdrowia i uzupełnieniu niedoborów witamin. Suplementy diety dostaniemy w formie kapsułek, płynu, lub proszku. Dla małych dzieci najlepszy jest proszek, gdyż rozpuszcza się go w wodzie i ma najczęściej przyjemny owocowy smak, który dzieci bardzo lubią. Tabletki są najwygodniejsze dla dorosłych osób, a w formie płynu suplementy spożywają nastolatkowie. Suplementy dzielą się na dwie grupy, pierwsza to produkty odchudzające, a druga to wspomagające wykazujące działanie prozdrowotne. Odchudzające suplementy pomagają walczyć naszemu organizmowi z nadprogramowymi kilogramami przez zmniejszenie ilości wchłanianego cukru i tłuszczu, a prozdrowotne mają na celu wzmocnienie naszego organizmu i uzupełnienie niedoborów witamin. W suplementach diety nie zabraknie witaminy C, wapnia, selenu, czy magnezu, gdyż są bardzo ważne w codziennym funkcjonowaniu. Mają one łatwo przyswajalną formę i wystarczy je zażywać raz, lub dwa razy dziennie, aby dostrzec pozytywne rezultaty działania.

Suplementy możemy kupić w każdej aptece i nie wymagają one recepty. W przypadku młodych osób, możemy je spożywać bez obawy o swoje zdrowie, a osoby starsze po sześćdziesiątym piątym roku życia, taką decyzję powinny skonsultować z lekarzem prowadzącym.