przychodnia

Dlaczego do lekarza nie można się dostać?

W każdym większym mieście w Polsce można znaleźć kilka szpitali, i nawet kilkadziesiąt przychodni rejonowych w których przyjmują lekarze ogólni i rożnego rodzaju specjaliści.

Dlaczego nie można dostać się do endokrynologa w Łodzi?

przychodniaWydawać by się mogło, że w takiej sytuacji dostęp do opieki medycznej powinien być banalny, jednak cały czas się słyszy, że do lekarza ogólnego nie można się dostać nie mówiąc już o specjaliście takim jak kardiolog czy endokrynolog łódź, do którego na wizytę trzeba czekać ponad pól roku. Skąd to się bierze? Po pierwsze brak funduszy na opłacanie lekarzy z budżetu państwa, którzy często przyjmują po dwa dni w tygodniu i to po jakieś cztery godziny dziennie. Drugim czynnikiem jest fakt, że do lekarzy zwłaszcza ogólnych często udają się osoby, które wcale do owego lekarza nie mają zbytniej konieczności iść. Tyczy się to szczególnie osób starszych, które nudząc się w domu wybierają się już z samego rana. Proceder ten jest szczególnie denerwujący, gdy takie osoby, które mają dzień wolny i mogą pójść rano na wizytę wybierają się na godzinę popołudniowa, blokując tym samym miejsca osobom pracującym, które z opieki zdrowotnej mogą skorzystać tylko po pracy. Wszystko to sprawia, że Polacy coraz częściej decydują się zrezygnować z publicznej opieki zdrowotnej i wybierają lekarzy, którzy prowadzą prywatne praktyki. Wśród tych najczęściej wybieranych można wskazać ginekologa, dermatologa, okulistę. Równie często co prywatnego ginekologa kobiety ciężarne wybierają także prywatną szkołę rodzenia.

Tym co przemawia za takim rozwiązaniem jest fakt, że prywatne gabinety są zdecydowanie lepiej wyposażone oraz lekarze, którzy pracują sami dla siebie zwykle są lepiej nastawieni wobec swoich pacjentów, poświęcają im więcej uwagi i chętniej kierują na potrzebne badania. Elementy te, niby tak podstawowe, sprawiają, że prywatne praktyki lekarskie cieszą się w Polsce coraz większa popularnością.