destylator

Destylator przyspiesza pracę

Inaczej napój alkoholowy, który zawiera etanol. Napoje te dzielą się na piwa wina oraz alkohole spirytusowe. Spożywanie alkoholów jest legalne w większości krajów, a ponad 100 państw posiada przepisy regulujące ich produkcję, sprzedaż i spożywanie.

Destylator ułatwia produkcję alkoholu

destylator W Polsce według definicji alkohol to każdy produkt przeznaczony do spożycia zawierający więcej niż pół procent etanolu. Alkohol wysokoprocentowy to wódka spirytus i inny zawierający dużą ilość alkoholu etylowego. W zależności od sposobu produkcji (alembiki czy destylator). Między innymi jest to absynt czy anyżówka. Jak się tworzy alkohole? Po prostu owoce z których chcemy zrobić nalewkę to musimy je dokładnie umyć i obrać cieniutko. Tak przygotowane owoce musimy włożyć do naczynia szklanego zalać spirytusem 90% i pozostawić w suchym nasłonecznionym i ciepłym miejscu. Następnie robimy syrop z samej wody i cukru, dodajemy drożdże i musimy już czekać na sfermentowanie alkoholu. Oczywiście istnieją też koncentraty z owoców dzięki którym zrobimy aż dwadzieścia trzy litry nalewki. Dzięki destylatorowi tak naprawdę nasza praca już się kończy. Trzeba teraz odstawić nasz wywar i poczekać aż dojrzeje. Kiedyś będziemy mogli skosztować naszego wyrobu. Alkohol taki jest zdrowszy niż czysta wódka kupiona w sklepie. Niestety takie mamy czasy co do tego się zgodzicie że wszystko wspomagane jest chemią.

Kiedyś alkohol był tak drogie że pijali je tylko najwyżej postawieni członkowie. Zazwyczaj pili go przywódcy. Wtedy robione było z winogron bez jakiejkolwiek chemii więc nie było tak trwałe jak dziś. Na nasze szczęście teraz jest wino tańsze więc możemy pić je do woli.