Czym powinny wyróżniać się dobre inwestycje – na giełdzie czy w nieruchomości?

W dzisiejszych czasach bardzo dużo osób inwestuje w nieruchomości, ponieważ przynosi to mnóstwo korzyści. Przede wszystkim pozwala to zabezpieczyć kapitał, bowiem grunt jest wieczny, a żywotność budynku bardzo często przekracza okres życia nie jednego pokolenia.

gieldaInwestowanie w nieruchomości lub inwestycja na giełdzie jest również doskonałym źródłem dochodu, na przykład w postaci czynszu albo opłat za parking czy reklamę. Inwestowanie w nieruchomości chroni również przed inflacją, bowiem w tym okresie zdobyte nieruchomości nie tylko zachowują swoją wartość rynkową, ale nawet czasem widoczny jest ich wzrost.

Niektóre nieruchomości z biegiem lat znacznie drożeją, dzięki czemu można na nich nawet dużo zarobić. Inwestowanie w nieruchomości jest również ze względów podatkowych, ponieważ to stanowi podstawę do osiągnięcia ulg podatkowych. Ulgi te mogą dotyczyć podatku od nieruchomości albo podatku dochodowego. W nieruchomości warto też inwestować z tego względu, że to stanowi podstawę do zabezpieczenia kredytu.

giełdaMożna bowiem wziąć kredyt na przykład pod hipotekę nieruchomości. Korzystne inwestycje na giełdzie w nieruchomości to przede wszystkim takie, które pozwalają na osiągnięcie jak najwyższego dochodu. Jeżeli nie można jej od razu sprzedać, na przykład ze względu na brak zainteresowania, jej wynajem może być dobrym źródłem dodatkowego dochodu. Dlatego takie nieruchomości jak budynki z lokalami użytkowymi cieszą się bardzo dużą popularnością na rynku.

Dobrym pomysłem może być także zakup gruntów w atrakcyjnej okolicy i ich sprzedaż po wyższej cenie lub wynajem na przykład na prowadzenie działalności gospodarczej.