Czym myć wrażliwą skórę głowy?

Aby pielęgnacja włosów i skóry głowy była skuteczna, należy dobrać ją precyzyjnie do typu skóry oraz rodzaju włosów. Jeśli skóra głowy jest skłonna do podrażnień, należy odrzucić wszelkie chemiczne środki do mycia i zastąpić je tymi naturalnymi. Naturalny skład sprawi, że skóra będzie ukojona i nie będzie podrażniania.

Zastosowanie naturalnego mydła do włosów

mydło do włosówOsoby, które mają wrażliwą skórę głowy, powinny stosować delikatne, naturalne środki myjące, aby nie podrażniać skóry głowy. Tradycyjne, sklepowe szampony mają w swoim składzie wiele agresywnych środków myjących czy silikonów, a używanie ich przez takie osoby może skutkować podrażnieniami i świądem. Warto zakupić naturalne mydło do włosów dzięki którym skóra głowa będzie ukojona, ale jednocześnie dobrze oczyszczona z sebum oraz zanieczyszczeń. Naturalny szampon w kostce nie posiada substancji zapachowych, przeznaczony jest do wrażliwej skóry głowy i przesuszonych włosów. Dzięki naturalnemu szamponowi pH skóry zostaje wyrównane, wspaniale odżywia włosy za sprawą naturalnych olejów oraz witamin. Olej kokosowy, który jest składnikiem myjącym, świetnie usuwa nadmiar sebum oraz zanieczyszczenia, ale nie przesusza przy tym włosów. Dzięki białej glince wrażliwa skóra głowy zostaje odkażona i detoksykowana. Polecany szampon w kostce zawiera ocet jabłkowy, który wyrównuje pH skóry głowy i sprawia, że włosy są puszyste i niezwykle miękkie.

Olej z kiełków pszenicy, który znajduje się w szamponie w kostce świetnie pobudza włosy do wzrostu i sprawia, że będą rosły mocniejsze i zdrowsze. Olej z nasion rzodkwi natomiast pobudza krążenie skóry. Szampon w kostce polecany jest dla osób o wrażliwej skórze głowy, ale także dla tych osób, które borykają się z osłabionymi, wypadającymi włosami.