Focus

Czy warto dopłacić do kursu angielskiego dla pracowników firm?

Jest to pytanie które zadaje sobie wiele firm, jednakże odpowiedź nie jest prosta. Wszystko zależy od branży w której akurat działa dana firma. W przypadku rozwoju firmy na skalę światową, inwestycja w pracowników może być bardzo opłacalna. Zwalnianie w drodze wypowiedzenia może trwać wieki, natomiast angielski dla firm w tym wypadku może być doskonałym rozwiązaniem. W ten sposób, utrzymamy naszą kadrę pracowników, która będzie miała niezbędne doświadczenie.

Zadbaj o umiejętności językowe pracowników

FocusWdrażanie nowych pracowników w ryzy pracy może być czasochłonne. Z tego też powodu, tak ważne jest odpowiednie dbanie o stan załogi w pracy. Ich rozwój poprzez specjalistyczne kursy angielskiego może być tutaj szczególnie mile widziany. Co więcej, nie są one drogie, ponieważ angielski dla firm jest objęty różnymi zniżkami. Są to zazwyczaj kursy już specjalistyczne, które są nastawione na określoną działalność. W ten sposób, pracownicy zostaną przeszkoleni do nowych zadań a szkoły językowe powinny pomóc im w rozwoju ich zdolności językowych. Jednakże, gdy nasza firma nie zmienia profilu, to powinniśmy przyjmować tylko i wyłącznie pracowników którzy mają już odpowiednie zdolności nabyte w specjalistyczne kursy angielskiego. W ten sposób, zaoszczędzić można na dodatkowych szkoleniach, które nie są niezbędne.

Moim zdaniem, tylko odpowiednie dobranie pracowników pozwoli nam wykorzystać potencjał danego przedsiębiorstwa. Inaczej, koszty związane z kształceniem młodej kadry przez angielski dla firm mogą być zbyt duże, w stosunku do oferowanej pracy.

Źródło informacji: Focus