Czy stosowanie filtrów lakierniczych jest konieczne?

Instalacje filtracyjne są jednymi z najważniejszych elementów wszystkich miejsc, gdzie są stosowane lakiery. Te chemiczne substancje mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia ludzi, a osadzające się drobiny farby mogłyby niszczyć obecne w pomieszczeniach systemy wentylacji i działające maszyny. Filtry kartonowe do lakierni mogą więc usprawnić działanie takiego miejsca.

Polecane rodzaje filtrów lakierniczych

filtr andreaW fabrykach lub malarniach proszkowych, gdzie stosowane są lakiery, należy zwracać dodatkową uwagę na skuteczność instalacji filtracyjnych. Zbieranie drobin farb może skutecznie ochronić obecne w pomieszczeniu urządzenia i systemy, a także zadba to o zdrowie pracowników i w wielu przypadkach również klientów. Filtry kartonowe Andrea. to skuteczny, a dodatkowo ekologiczny sposób na zadbanie o maszyny, ludzi oraz środowisko naturalne. Działają one na zasadzie bezwładnościowej, dzięki której zatrzymują cząsteczki cięższe od powietrza. Jest to prosty sposób, zabezpieczający przed dostaniem się drobinek lakieru do powietrza. Filtr Andrea jest montowany na ścianach lakierni, a dodatkowo dzięki prostej obsłudze można go z łatwością zdjąć i wymienić. Sprawdzi się dużo lepiej niż model wykonany z włókna szklanego, ponieważ przy takiej samej skuteczności, jest prostszy w utylizacji, dzięki czemu jest to produkt przyjazny dla środowiska. 

Stosowany w wielu różnych branżach filtr kartonowy Andrea jest świetnym sposobem na zapewnienie ochrony ludziom i maszynom obecnym w miejscu używania lakieru. Niezależnie czy przy malowaniu karoserii samochodowych czy barwieniu szkła, dbanie o to, aby drobiny lakieru nie przedostawały się do atmosfery jest bardzo istotne. Łatwe w montażu i późniejszej utylizacji filtry kartonowe są do tego najlepszym produktem.