nadruki UV

Cosplayer i nadruki UV

Zdarzyło wam się kiedykolwiek spotkać w mieście dziwnie ubranych ludzi wyglądających co najmniej jakby uciekli z innej rzeczywistości? Widok cosplayerów coraz rzadziej stanowi stanowi sensację, natomiast niewątpliwie najlepsi z nich zasługują na wielki szacunek za serce jakie wkładają w swoją pasję.

Nadruki UV i ich szerokie możliwości

nadruki UVO artyzmie ich strojów można by oczywiście pisać całe rozprawki, jednak rzadko kiedy mamy okazję oglądać proces ich powstawania. Mnie zawsze ciekawiło jak to się dzieje, że w warunkach domowych czy też garażowych powstaje taka sama zbroja, jaką nosi komandor Sheppard w grze Mass Effect. No, znakowanie laserowe też tutaj trochę pomaga. Z pomocą w ambitnych projektach cosplayerom przychodzą zarówno sprawdzone metody, jak i nowoczesna, zaawansowana technologia. Niekiedy wszystko czego potrzeba to zwykłe znakowanie odzieży, gdy naśladowana postać dysponuje jedynie jakimiś szczególnymi, niewielkimi elementami garderoby wyróżniającymi ją na tle innych. Koszulki z nadrukiem łatwo dzisiaj zdobyć i jedyne czego potrzeba do złożenia zamówienia to internet i obrazek lub tekstura źródłowa. Schody zaczynają się, kiedy bardziej wymyślne elementy odzienia wymagają asysty drukarki 3D. Po wydrukowaniu np. elementów pancerza często nadchodzi czas na grawerowanie laserowe. Szczegóły stroju nie zawsze jednak są elementami wypukłymi – czasem to unikalne wzory namalowane na danym elemencie. Nadruki UV to technologia drukowania na praktycznie dowolnym podłożu – w tym metalu, drewnie, czy szkle.

 

Dzięki zdobyczom nowoczesnej techniki cosplaying zdobywa coraz większe grono fanów i kto wie, może doczekamy się czasu, że to zacne towarzystwo będzie organizować swoje imprezy choćby i w Olsztynie.