siłownie plenerowe

Co robić z dzieckiem w wolnym czasie – siłownie plenerowe

Ogromna ilość zabawek dla dzieci, które posiadają pociechy – misiów, lalek, samochodów czy tabletów jest wprost przerażająca. Jest jeszcze gorzej kiedy każdy z rodziców, uszczęśliwiający swoje dziecko kolejną zabawką uświadomi sobie, że może w ten sposób wyrządzić dziecku krzywdę.

Dorośli na siłownie plenerowe, dzieci na plac zabaw

siłownie pleneroweI nie chodzi tu i to, iż dzieci stają się coraz bardziej rozpieszczone ale o fakt, że bawiąc się samemu w domu nie uczą się współpracy a także tyją, gdyż mają zbyt mało ruchu. Dlatego też zamiast kupować dziecku kolejna zabawkę lepiej jest znaleźć trochę wolnego czasu i wybrać się z dzieckiem na plac zabaw. Po pierwsze to coraz rzadziej wybierana forma spędzania wolnego czasu z dzieckiem a po drugie jest niezwykle zalecana przez pediatrów czy psychologów dziecięcych. Wprost oni przyznają, iż taka forma spędzania wolnego czasu, nie tylko uczy dziecko współpracy i wspólnej zabawy z innymi, obcymi dziećmi ale także bardzo dobrze wpływa na ich wagę. Nie jest tajemnicą, iż Polska również zaczyna borykać się z problemem otyłości wśród dzieci, któremu spędzanie czasu na placu zabaw może skutecznie zaradzić. Dodatkowym plusem przemawiającym za taką forma spędzania wolnego czasu jest to, że przy wielu placach zabaw znajdują się siłownie plenerowe z których korzystać mogą całkowicie bezpłatnie dorośli. Siłownie zewnętrzne to idealny pomysł na niemarnowanie czasu, które dziecko spędza na placu zabaw a dodatkowo rodzić ma stałą kontrolę nad tym co dziecko robi.

Podsumowując zatem spędzanie wolnego czasu aktywnie, na świeżym powietrzu to idealne rozwiązanie i dla dzieci i dla dorosłych – oboje mogą spotkać się z innymi osobami a dodatkowo zagwarantować sobie tak niezbędna i zalecaną porcję wysiłku fizycznego.