Ciepłe pajace niemowlęce

Na rynku znajdziemy setki sklepów odzieżowych, z których niewielka część stanowi sklepy z ubrankami dla niemowląt. Jednak bywają duże sieciówki, które wśród swoich działów mają dział z odzieżą dla niemowląt i kobiet w ciąży.

Z czego są wykonane pajacyki niemowlęce?

pajace niemowlęce 56W przypadku małych dzieci bardzo ważna jest jakość ubranek, ponieważ ich skóra jest bardzo wrażliwa i delikatna. Przeważnie odzież dla noworodków i niemowląt jest wykonana w całości z miękkiej i bezpiecznej bawełny organicznej, która pozwala skórze oddychać i chłonie nadmiar wody. Ponadto ubranka dziecięce są farbowane specjalnymi wodnymi farbami, które nie zawierają szkodliwych substancji. Dla nowo narodzonych dzieci rodzice najczęściej kupują body z długim i krótkim rękawem, pajace niemowlęce 56, a także półśpioszki i kaftaniki. Do spania idealnie się sprawdzają pajacyki, gdyż stanowią jednoczęściowe ubranie, które jest rozpinane na całej długości od dekoltu do jednej stópki. Dzięki temu możemy szybko i łatwo ubrać i rozebrać malucha, a także zmienić mu pieluszkę w nocy. Co istotne, pajacyków nie musimy zakładać przez głowę. Jeżeli chodzi o rozmiar, to trzeba go dobierać na podstawie długości dziecka, którą się mierzy od czubka główki po pośladki. Trzeba mieć także na uwadze, że w ubranku musi się zmieścić jeszcze pieluszka, zatem powinni być większe przynajmniej o kilka centymetrów. Przeważnie dla większości noworodków idealne są pajacyki w rozmiarze pięćdziesiąt sześć. W razie potrzeby kolejny rozmiar jest większy o sześć centymetrów.

Na metkach pajacyków często producenci poza rozmiarem, umieszczają informację o miesiącach życia w jakich maluchy powinny się w nich zmieść, co również ułatwia niedoświadczonym rodzicom robienie trafionych zakupów. Z pewnością warto mieć kilka par pajacyków.