Ciastka owsiane bez glutenu

Dieta bezglutenowa cały czas zyskuje popularność. Bezglutenowe produkty można obecnie kupić w większości internetowych i stacjonarnych sklepach. Równie popularne stają się dieta wegańska oraz dieta wegetariańska. W restauracjach również można znaleźć w menu bezglutenowe czy wegańskie potrawy. Dzięki temu każdy może wybrać takie danie, jakie najbardziej mu odpowiada.

Zdrowe ciastka owsiane bez glutenu

smakowite ciastka owsiane bez mąkiNa bezglutenowej diecie trzeba zrezygnować ze zbóż i produktów zawierających gluten. Zbożem, które zawiera najwięcej glutenu jest pszenica. Większość produktów spożywczych i sklepowych ma w swoim składzie gluten i pszenicę. Dlatego osoby będące na diecie bezglutenowej muszą uważnie czytać składy i etykiety produktów. Najbezpieczniejszymi produktami dla osób będących na diecie bezglutenowej są te produkty, które na swojej etykiecie posiadają znak przekreślonego kłosa. Jest to znak świadczący o tym, że produkt na pewno jest bez glutenu. W sklepach można znaleźć na przykład smakowite ciastka owsiane bez mąki, które są doskonałą przekąską w ciągu dnia. Na bezglutenowej diecie powinno wybierać się makarony bezglutenowe, na przykład makaron kukurydziany czy ryżowy. Mąki bezglutenowe, takie jak mąka gryczana, mąka kokosowa, mąka jaglana, mąka kukurydziana czy mąka ryżowa. W sklepach można znaleźć również bezglutenowe pieczywo, słodycze i przekąski.

W codziennej diecie nie powinno zabraknąć produktów bogatych w witaminy, minerały oraz składniki odżywcze. Nie powinno spożywać się fast foodów, żywności przetworzonej i z dużą zawartością składników chemicznych. Sposób odżywiania ma niezwykle znaczący wpływ na zdrowie, dlatego codzienna dieta powinna być wartościowa, powinna również być korzystna dla zdrowia człowieka i jego samopoczucia.