skup akumulatorów

Charakterystyka akumulatorów niklowo-metalowo-wodorkowych

Akumulatory niklowo-metalowo-wodorkowe towarzyszą nam na każdym kroku. Używane są one bardzo często w aparatach cyfrowych (zostały już częściowo wyparte przez dedykowane akumulatory litowo-jonowe), modelach samochodów zdalnie sterowanych oraz samochodach hybrydowych.

Wrocławskie skupy akumulatorów

skup akumulatorówDawniej używane były w telefonach komórkowych (na przykład w Nokii 3210 oraz Nokii 3310). Akumulatory niklowo-metalowo-wodorkowe zbudowane są z niklu i stopu metali a także wodoru. W przeciwieństwie do akumulatorów niklowo-kadmowych nie są toksyczne. Charakteryzują się jedną z najwyższych gęstości energii, która wynosi 360 MJ na metr sześcienny. Posiadają one także od dwóch do trzech razy wyższą pojemność niż tych samych rozmiarów akumulatory niklowo-kadmowe oraz posiadają o wiele mniejszy efekt pamięci. Ciekawostką jest, że w przypadku niepełnego rozładowania występuje w nich efekt leniwej baterii, który polega na tym, że bateria posiada mniejsze napięcie znamionowe niż w przypadku prawidłowego ładowania. Jest to jednakże problem w całości rozwiązywalny. W celu naprawy należy użyć ładowarki z funkcją rozładowania. Niestety – tak jak wszystkie inne ogniwa po jakimś czasie się one psują i konieczny jest wtedy skup zużytych akumulatorów we Wrocławiu. Jest to miejsce, w którym utylizowane są zużyte akumulatory. Skup akumulatorów wrocław przyjmie od nas uszkodzone ogniwa i dokona ich utylizacji bezpiecznej dla środowiska. Zanim jednak do tego dojdzie tego typu akumulatorki mogą być wiele razy rozładowywane i ładowane. Szacuje się, że wytrzymują około 1000 cykli ładowania i rozładowywania.

Jest to zazwyczaj ilość cykli odpowiadająca wielu latom bezawaryjnej pracy. Należy tylko odpowiednio o te akumulatory zadbać a na pewno odwdzięczą się nam bezawaryjną pracą. Jak długo będą nam dzielnie służyły? To zależy tylko i wyłącznie od nas samych.