bus

Bus jako alternatywa dla samolotów?

Wybór odpowiedniego środka transportu na kilkuset kilometrowe odległości jest często bardzo trudny. Bardzo często jedyną opcją jaką bierzemy pod uwagę są przede wszystkim samoloty. Nie ma się co dziwić ponieważ jest to niezwykle szybki i komfortowy środek transportu.

Bus Belgia lepszy niż samolot międzynarodowy?

busNawet w przypadku najtańszych linii lotniczych możemy być w Wielkiej Brytanii zaledwie w dwie godziny. Jest to również transport uważany za najbezpieczniejszy transport na świecie, ponieważ katastrofy lotnicze zdarzają się naprawdę bardzo rzadko. Inną sprawą jest to, że w przypadku problemów z lotem nasze szanse przeżycia są bardzo bliskie zeru, przez co bardzo często w katastrofach lotniczych ginie ponad 200 osób za jednym razem, jednakże jest to nadal o wiele mniej niż liczba ofiar wypadków samochodowych. Minusem podróżowania samolotem niewątpliwie jest jego cena. Jeżeli nie zarezerwujemy biletu z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, to najczęściej przyjdzie nam zapłacić za bilet kilka tysięcy złotych. Ceny biletu lotniczego z Wielkiej Brytanii do Polski i z powrotem mogą wynieść nawet dwa tysiące złotych. Problemem niewątpliwie są również odprawy na lotnisku, które zajmują często kilkadziesiąt minut, a w okresach takich jak święta czy wakacje, mogą potrwać znacznie dłużej. Ograniczony bagaż jaki możemy ze sobą zabrać, również może być bardzo ograniczony, a za dodatkowy trzeba zazwyczaj bardzo dużo dopłacić. Ciekawą alternatywą dla samolotów mogą być coraz bardziej popularne w naszym regionie busy Lublin Niemcy, bus Belgia, busy Lublin Holandia oraz busy Lubelskie Belgia.

Podróżowanie busami bardzo się zmieniło w ostatnich latach. Nie są to już podróże wysłużonymi autokarami, które nie posiadają nawet klimatyzacji. Dzisiejsze busy mają już bardzo wysoki standard i podróżowanie w nich również może być dla nas przyjemnością. Dodatkowo podczas jazdy mamy okazje zwiedzenia krajów, jakie mamy po drodze.