łącznik

Budowanie garażu dzięki łącznikom

Jakiś czas temu kupiłem sobie samochód. Z racji, że był on dość nowy chciałem go gdzieś zaparkować pod dachem. Niestety budując dom, nie wybudowałem od razu garażu. potrzebowałem na pewno łączników.

Łączniki budowlane to podstawa.

łącznikTeraz niestety muszę sobie pluć w brodę i kombinować z nowym miejscem na mój samochód. Robiłem dużo kalkulacji, co się bardziej opłaca, wybudować taki garaż z pustaków, czy może lepiej kupić blaszaka. Wybór padł na tego drugiego. Zadzwoniłem do firmy, która zajmuje się właśnie tym i zamówiłem swój garaż. Miał mieć 6m długości i 4 szerokości. Chciałem bowiem mieć tam jeszcze miejsce dla siebie i swoich narzędzi. Na zakup musiałem czekać 2 tygodni. W końcu ekipa przyjechała i postawiła go w wyznaczonym miejscu. Miejsce było już przygotowane, wykopane miejsce, postawione fundamenty – w końcu chciałem, żeby było to porządnie zrobione a nie na „odwal się”. Jak to później wyglądało? Do wszystkich poprzeczek dokręciłem łączniki budowlane, których drugi koniec był poniżej fundamentów. Później jak zalałem podłogę betonem został on przymocowany niemal na stałe. Jedyną opcją jest odcięcie ich, żeby go ruszyć. Drzwi były otwierane poziomi, a jako zamek miał on dwie zasuwy. Do tego miałem dodane specjalne kłódki. Dodatkowo zawiasy zamówiłem antywłamaniowe, gdyż cenie sobie bezpieczeństwo. Mój samochód zmieścił się bez problemu (w końcu jaki by musiał być, żeby mieć problem z tym) i jeszcze tak jak chciałem, mogłem wstawić swoje biurko robocze i pownosić swoje narzędzia.

Nie powiem, bardzo się ucieszyłem z mojej przestrzeni, chyba jak każdy mężczyzna. Łączniki budowlane są ważne i pomocne.