boksy dla koni

Budowa własnej stadniny – boksy dla koni

Wraz z mężem od zawsze marzyliśmy o własnym skrawku ziemi gdzie hodowalibyśmy nasze ukochane konie. Kilka lat temu nadarzyła się ku temu okazja. Mąż stracił pracę i dostał dużą odprawę. Okazało się także, że nasze oszczędności mają się również bardzo dobrze.

Boksy dla koni i inne elementy stajni

boksy dla koniJadąc kiedyś do znajomych na wieś zauważyliśmy gospodarstwo z pięknym domem na sprzedaż. Ustaliśmy chwilę przed tym znakiem i niemal natychmiast podjęliśmy decyzje o kupnie tego gospodarstwa. Wydawało się, że nasze marzenia zaczęły się spełniać. Tak też również było. Mąż z pasją pochłaniał lektury o hodowli konie, jeździł na targi i do innych gospodarstw. W rok udało mu się zdobyć wiedzę, którą inni zdobywali przez lata. Kolejnym etapem naszego planu była budowa stajni. Sprawa ta okazała się bardzo skomplikowana. Gotowe projekty stajni nie pasowały do naszego stylu gospodarstwa. Mąż postanowił sam zająć się projektem. Budowa stajni potrwała trochę dłużej niż planowaliśmy, ale za to była całkowicie w naszym stylu. Pozostało już tyko przedzielić boksy dla koni kupić specjalistyczne podłoże dla koni i wszystko gotowe. Pierwsze konie pojawiły się u nas w gospodarstwie 3 lata po tym jak kupiliśmy gospodarstwo. Inwestycja ta pochłonęła większość naszych oszczędności ale i tak zgodnie twierdzimy, że warto było. Obecnie mąż założył szkółkę jeździecką i uczy dzieci obycia z koniem. Pracy w naszym gospodarstwie jest bardzo dużo, ale powoli inwestycja się zwraca. Mamy także na koncie pierwsze sukcesy jeździec z naszej szkoły wygrał puchar Europy juniorów.

Rozpiera nas duma na samą myśl, że osiągnął to dzięki naszemu małemu ranczu. Pracy na ranczu przybywa w wielkim tempie dlatego i ja zaczynam się zastanawiać nad zmianą profesji. Hodowla koni to sama przyjemność czemu więc nie połączyć przyjemnego z pożytecznym.