Biały zlewozmywak granitowy czy kompozytowy?

Zlewozmywak w kuchni powinien być dobrany w taki sposób, aby można z niego swobodnie korzystać. Występują one w różnych wersjach np., jednokomorowe, dwu komorowe czy też z ociekaczem. Który ze zlewozmywaków będzie lepszy granitowy czy kompozytowy?

Wybór białego zlewozmywaka granitowego do nowoczesnej kuchni

biały zlewozmywak granitowyTak naprawdę biały zlewozmywak granitowy i zlewozmywak kompozytowy to jeden i ten sam produkt, tylko w dwóch różnych nazwach. Jest między nimi jedna różnica – zlewozmywaki granitowe w swoim składzie posiadają mielony granit. Są tak samo trwałe, wytrzymują nawet temperatury sięgające 280 st.C. Zlewozmywaki granitowe można dowolnie formować, dzięki czemu gama tych produktów jest bardzo szeroka. Jeśli natomiast chodzi o zlewozmywaki kompozytowe szybciej ulegają uszkodzeniom, nie są tak odporne na wysokie temperatury jak zlewozmywaki granitowe. Każdy rodzaj zlewozmywaków produkowany jest w różnych kształtach np., kwadratu lub prostokąta. Niekiedy jednak w podjęciu decyzji o wyborze odpowiedniego zlewozmywaka decyduje cena. Niestety zlewozmywaki granitowe są nieco droższe od kompozytowych, ale osobiście zdecydowałabym się na pierwszy wariant. Jest bardziej wytrzymalszy i o wiele lepiej będzie się prezentował w nowoczesnej kuchni, która idealnie dopasowana jest do naszych potrzeb. To w końcu zakup na kilkanaście najbliższych lat, więc nie warto kupować czegoś, co nam w pełni nie odpowiada. Z pewnością będziecie bardzo zadowoleni z tego zlewu w swojej nowo urządzonej kuchni.

Zlewozmywak do kuchni powinien być dobrany w taki sposób, aby odpowiadał wszystkim domownikom. Jeśli mamy w domu zmywarkę to w zupełności wystarczy zlewozmywak jednokomorowy. Jeśli zaś nie posiadamy tego urządzenia warto kupić zlew dwu komorowy, który znacznie ułatwi zmywanie.