Beton architektoniczny jako wykończenie ścian

Wykańczać ściany można na różne sposoby. Większość stawia na farbę, ponieważ łatwo wtedy można zmienić kolor ścian. Farby dostępne są w wielu kolorach, sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, zawsze można skorzystać też z szablonów malarskich, by stworzyć ciekawy wzór na ścianie. Tapety są wzorzyste, ale bardziej problematyczne. Są jednak inne opcje.

Beton w nowoczesnych wnętrzach

Beton architektonicznyEkologiczną opcją jest mech chrobotek, z kolei kamień to opcja ekskluzywna. Warto jednak wypróbować beton architektoniczny. Betonowe płyty mają szarawy odcień. Zwykle są stalowe, ale są też takie prawie białe lub antracytowe. Do wyboru są płytki cienkie i grube, w różnych kształtach np. prostokątna, czy sześciokąta. W ten sposób na ścianie można tworzyć wyjątkowe mozaiki i inne wzory. Płyty betonowe sa bardzo solidne, odporne na różne uszkodzenia i łatwe w utrzymaniu. Sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych, industrialnych i loftowych, a także w biurach. Montuje się je w korytarzach, sypialniach, pokojach dziennych. Wszystko zależy od inwencji twórczej właściciela nieruchomości. Trzeba jednak pamiętać, że taie płyty są bardzo ciężkie, więc trudno jest je przenosić i montować, najlepiej by zajęła się tym ekipa wykończeniowa, remontowa. Dla osób dla których prawdziwy beton jest za drogi czy zbyt problematyczny rozwiązaniem będzie beton elastyczny. To rodzaj okładziny zwijany w rolkę, którą przykleja się na ścianę. Z daleka wygląda jak beton architektoniczny, ale jest lżejszy i można go zamontować nawet samodzielnie.

Zarówno beton architektoniczny jak i jego elastyczna imitacja sa godne uwagi w kwestii wykończenia ścian. Warto eksperymentować i wybrać coć bardziej odpowiedniego niż zwykła farba czy tapeta. Betonowe okładziny ścienne z pewnością będą modne przez długi czas.