http://www.libraenergia.pl

Barwa światła odpowiednia dla pomieszczenia

Jako, że wiadomo, iż temperatura barwy światła, wpływa w różny sposób na nasze samopoczucie, warto dobrać odpowiednie oświetlenie, w zależności do efektu, jaki chcemy uzyskać w danych pomieszczeniu. Z tego też powodu, można zarekomendować różne rodzaje barwa, dobrane nie tylko do specyfiki pomieszczenia, ale także do efektu, jaki chcemy uzyskać, wśród przebywających w nim ludzi.

Lampa LED stosowana w salonie, czy w sypialni, które są dla nas miejscem relaksu, powinna mieć barwę ciepłą, (do 3200K) . Zastosowanie takiego oświetlenia gwarantuje nam relaks, odpoczynek i poczucie bezpieczeństwa, w związku z tym, że jest to barwa, o temperaturze przypominającą, temperaturę barwową ognia, a co za tym idzie, czegoś, co pozwoliło przetrwać naszemu gatunkowi, przez tysiące lat.
Do oświetlania elewacji, czy pomieszczeń sportowych lub technicznych doskonale sprawdzi się taśma led 12V, dająca światło w przedziale temperaturowym 3300-4500 K, czyli światło neutralne. Światło takie wzbudza poczucie relaksu, przy jednoczesnym pobudzeniu do działania. Budynkom nadaje wrażenie, odbierane instynktownie przez człowieka, profesjonalności i luksusu.
Do oświetlania kuchni, czy łazienki, jak i innych pomieszczeń, w które kojarzą się z „aseptycznością”, możemy zastosować zarówno barwy zimne, które podkreślą higieniczność tego miejsca (barwa zimna w łazience doskonale sprawdza się w przypadku osób, które mają problemy z codzienną pobudką), jak i barwy ciepłe, które zrobią te miejsca bardziej przyjazne i rodzinne. Wybór światła do łazienki, w przypadku kobiet, to także kwestia tego, czy codzienny makijaż jest wykonywany w tym pomieszczeniu. Jeżeli tak, warto dobrać światło o jak najbardziej zbliżonej do neutralnej barwy, które zagwarantuje nam brak przekłamań kolorów makijażu.
W pomieszczeniach o charakterze „rozrywkowym”, w którym nie tylko spędzamy czas relaksując się, ale także podejmujemy się różnych aktywności, dobrym rozwiązaniem może okazać się taśma led rgb, dzięki której możemy dobierać kolory i barwy, jaki nam najbardziej w tym momencie odpowiadają.

Artykuł powstał przy współpracy firmy:

http://www.libraenergia.pl