Artykuł o elektrycznych grzejnikach akumulacyjnych

 

Nieczęsto zdarza mi się czytać gazety – znacznie bardziej wolę szukać informacji w internecie. Ostatnio jednak będąc w sklepie postanowiłem kupić jedną gazetę i przeczytać ją w domu. Każdy rodzaj przełamywanie rutyny był przecież korzystny dla samopoczucia.

Grzejnik elektryczny akumulacyjny sposobem na oszczędność

grzejniki elektryczne akumulacyjneBył tam jeden artykuł, który szczególnie mnie zainteresował. Mówił on o zupełnie nowej technologii, która wchodziła wtedy na nasz polski rynek. Do tej pory wszyscy mieliśmy w domach standardowe, tradycyjne grzejniki, które ogrzewały domy, po czym wyłączone traciły całe ciepło. Nie było to ekologiczne ani ekonomiczne rozwiązanie, ale nikt wówczas nie wiedział, że można zrobić to wszystko inaczej. Prawda jest taka, że było bardzo proste rozwiązanie tego problemu. Zaprojektowano grzejniki elektryczne akumulacyjne, które nie traciły ciepła gdy były zakręcane, tylko utrzymywały je, dzięki czemu nie trzeba było dwa razy ich podgrzewać. Mocno wpływało to na wysokość rachunków, które przychodziły pod koniec każdego miesiąca. Praktycznie nie zdarzyło się, by u kogokolwiek grzejniki akumulacyjne nie obniżyły wysokości opłat, i to w naprawdę widoczny sposób. Według autorów artykułu, wkrótce grzejniki tego rodzaju miały stać się jedynymi dostępnymi na rynku. Najzwyczajniej w świecie nie miało to sensu, by montować sobie w domu mniej wydajny i nieekonomiczny grzejnik, skoro w zbliżonej cenie można było dostać zupełnie nową technologię, znacznie tnącą koszty ogrzewania naszego domu lub mieszkania.

Faktycznie z każdym rokiem tego rodzaju grzejniki stają się popularniejsze, ale potrzeba czasu, nim stanie się to obowiązującym standardem. Przede wszystkim więcej ludzi musi dowiedzieć się o istnieniu takiej technologii – wtedy może ona naprawdę podbić polski rynek.