Antykorozyjne malowanie konstrukcji

Wszelkiego rodzaju budynki muszą być budowana w taki sposób, aby były stabilne, bezpieczne i odporne na działanie ognia. Oczywiście nigdy nie da się się ich w stu procentach ochronić, bo żywioły bywają nie do zatrzymania, ale warto minimalizować ryzyko.

Czy malowanie przeciw korozji jest konieczne?

malowanie antykorozyjneKażdy budynek jest narażony na działanie wilgoci, mrozu czy ognia, dlatego należy stosować odpowiednie zabezpieczenia, które będą posiadały wysoką skuteczność. Przeważnie już na etapie budowy danego obiektu stosuje się specjalne techniki i środki, które są przeznaczone dla danego rodzaju konstrukcji. Jedną z najczęściej stosowanych metod jest malowanie antykorozyjne, które daje dwojakie działanie. Pierwsze z nich polega na przeciwdziałaniu korozji, która z upływem lat jest nieunikniona. Przede wszystkich odnosi się to do działania wilgoci, która sprawia, że stal rdzewienie, a drewno próchnieje i staje się miękkie. Drugie działanie dotyczy ochrony przeciwpożarowej, ponieważ w wyniku działania ognia, stal staje się giętka, gdy przekroczy temperaturę krytyczną. Skuteczną ochroną przed tym zdarzeniem jest malowanie jej specjalną zaprawą malarską, która składa się z farby gruntującej, pęczniejącej, czyli ogniochronnej i nawierzchniowej, najczęściej poliuretanowej. Tak zabezpieczona stal nie będzie rdzewień oraz będzie odporna na działanie ognia przez długie minuty w trakcie pożaru. Bez wątpienia farby antykorozyjne są niezbędne, ponieważ zwiększają bezpieczeństwo oraz przedłużają trwałość konstrukcji.

Tego typu malowanie jest wykonywane przez specjalistyczne firmy, ponieważ używa się do nich odpowiednich środków i urządzeń. Wystarczy je wykonać raz, aby otrzymać trwały efekt na długie lata. Cena takiej usługi zależy od wielkości powierzchni.